Rusijos karo lėktuvas virš Baltijos jūros bandė provokuoti italų naikintuvą

Atvirųjų šaltinių duomenų (OSINT) stebėsenos paskyra „Status-6“ socialiniame tinkle „X“ paskelbė vaizdo įrašą ir atkreipė dėmesį į įtemptą ir labai artimą Rusijos naikintuvo „Suchoj“ ir Italijos naikintuvo F-35A „Lightning II“ skrydį virš neutralių Baltijos jūros vandenų. Tai panašu į provokaciją, rašo naujienų svetainė „Defence Blog“.
Italijos naikintuvas F-35
Italijos naikintuvas F-35 / Kadras iš vaizdo įrašo

Trumpame vaizdo įraše matyti, kad Rusijos karo lėktuvas skrenda prie pat NATO šalies orlaivio. Po publikacijos pasipylė diskusijos dėl saugumo ir profesionalumo reikalavimų tarptautinėje oro erdvėje.

Prie vaizdo įrašo pridėtame komentare teigiama: „Artimas Rusijos naikintuvo „Suchoj“ ir Italijos naikintuvo F-35A „Lightning II“ susitikimas“.

Filmuota medžiaga internete sulaukė nevienareikšmiškų reakcijų - dalis žiūrovų išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos piloto elgesio.

„Arba filmavęs asmuo labai priartino vaizdą, arba rusų pilotas neprofesionaliai priartėjo prie italų naikintuvo“, – pastebėjo vienas komentatorius. Įrašas baigiasi tuo, kad F-35 šiek tiek pakoreguoja skrydžio kryptį į kairę, todėl kai kurie spėliojo, kad šis manevras buvo atsakas į „Suchoj“ fizinį artumą iki orlaivio.

Vienas komentatorius į šį incidentą virš neutralių vandenų sureagavo neslėpdamas ironijos ir atkreipdamas dėmesį į rusų orlaivio būklę.

„Dabar suprantu, kodėl rusų pilotas nori pasilikti suvenyrą. Juk ne kasdien jam pasitaiko proga pamatyti tokį aukštųjų technologijų išsigimimą. Tas vargšas vaikinas kasdien mato tik sovietinių laikų lėktuvo rūdis“, – rašė jis.

JAV kariuomenės nuotr./Penktosios kartos naikintuvas F-35
JAV kariuomenės nuotr./Penktosios kartos naikintuvas F-35

Incidentas pabrėžia besitęsiančią įtampą Baltijos jūros regione, kur Rusijos ir NATO orlaiviai dažnai skraido arti vienas kito. Tokie susidūrimai, nors ir nėra reti, kelia klaidingo apskaičiavimo riziką.

NATO patruliavimu regione siekiama užtikrinti sąjungininkų oro erdvės saugumą, o Rusijos orlaiviai dažnai kvestionuoja tarptautinės oro erdvės ribas.

„Ši konkreti sąveika išryškina trapią pusiausvyrą, palaikomą danguje virš Baltijos jūros, ir primena, kokio profesionalumo reikia norint išvengti eskalacijos. NATO nepateikė oficialaus pareiškimo dėl šio incidento, o Italijos karinės oro pajėgos kol kas nepatvirtino ir nekomentavo rusų susidūrimo su F-35“, – rašo „Defence Blog“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai