Jo teigimu, toks JAV sprendimas labai pakenktų tai mažai ir po Boriso Nemcovo nužudymo išblaškytai Rusijos opozicijos daliai, vis dar simpatizuojančiai JAV idėjoms ir vertybėms.
Ukrainos apginklavimas būtų netiesioginis bandymas atgrasinti Rusiją nuo karių siuntimo į Rytų Ukrainą, kur nuolatinėse kovose žūsta ne tik vietos kolaborantai, bet ir daugybė rusų karių. Tačiau Kremliaus kritikai bando aiškinti, kad daugiau žūvančių rusų tikrai nesustiprins Rusijos žmonių pasitikėjimo JAV ir jos vertybes remiančia opozicija.
Jau ir dabar jie vadinami tiesiog penktąja kolona. Nedaug rusų gali palaikyti tokį JAV sprendimą, nors jie ir kritikuoja Vakarus, kad jie daro nepakankamai bandydami suvaldyti įsisiautėjusį Vladimirą Putiną.
„Nemanau, kad ginklų tiekimas padėtų drastiškai pakeisti situaciją, – kalbėjo A.Navalnas. – Faktas toks, kad karinė pergalė prieš Rusiją Ukrainoje yra tiesiog neįmanoma. Putinas tik gaus naujų argumentų, kad Ukrainoje kaunasi ne ukrainiečiai, o amerikiečiai“.
38 metų teisininkas, kurio tinklaraštis atskleidžia Rusijos korupcijos faktus, buvo pesimistiškas Ukrainos karo atžvilgiu jau nuo pat jo pradžios. A.Navalnas abejoja, ar Putinas greitu metu užleis savo postą.
„Mes neįvertiname, kaip toli jis gali eiti dėl valdžios išsaugojimo ir populiarumo“, – pastebi opozicionierius, kuris neseniai atliko 15 dienų arešto bausmę už savo kritiką Kremliui ir yra nuolat stebimas Rusijos specialiųjų tarnybų.
Vietoje ginklų siuntimo A.Navalnas siūlo toliau plėsti draudimus keliauti Kremliaus pareigūnams bei griežtinti finansinių operacijų ribojimus.
„Vizų išdavimo ar finansinių operacijų ribojimai smogtų Kremlių remiantiems oligarchams gerokai stipriau nei dronai“, – darė išvadą A.Navalnas.
„Asmeninės sankcijos turi būti taikomos ne 12 žmonių, o visai karą remiančiai gaujai – tūkstančiams“, – siūlė po Boriso Nemcovo nužudymo opozicijos lyderio statusą gavęs A.Navalnas.
„smeninės sankcijos turi būti taikomos ne 12 žmonių, o visai karą remiančiai gaujai – tūkstančiams, – rėžė po Boriso Nemcovo nužudymo opozicijos lyderio statusą gavęs A.Navalnas.
Jis išskyrė Rusijos žiniasklaidos ir valdžios atstovus, kurie už uždarų durų kritikuoja V.Putiną, viešumoje jam lankstydamiesi.
Daugelis jų labai vertina savo savaitgalius ir atostogas pietų Prancūzijoje ar saulėtame Majamyje. Jie pažeidžiamesni, nei buvęs sovietų elitas, kurie savo kuklius turtus saugojo namuose.
„Tai padėtų permąstyti bendradarbiavimo su Putinu naudą ir, galbūt, suskaldytų jį palaikantį elitą“, – dėstė A.Navalnas. Pasak jo, V.Putino dešimties dienų slėpynės tik parodė, koks šis režimas priklausomas nuo vieno žmogaus ir jo įvaizdžio.
„Valdžios perdavimas net ir sistemos viduje yra absoliučiai neaiškus ir nenuspėjamas. Gali būti, kad net ir šito režimo žmogus, norėsiantis perimti valdžią iš Putino, privalės elgtis dar kiečiau, kad pateisintų Putino standartus“, – baiminosi A.Navalnas.