„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2014 03 17 /15:11

Rusijos „pasiūlymai“ spręsti „Ukrainos krizę“: nauja konstitucija, pripažintas Krymo referendumas, valstybinė rusų kalba

Pirmadienį Rusija Europos Sąjungai ir Jungtinėms Amerikos Valstijoms pasiūlė sudaryti tarptautinę „paramos grupę“, kuri esą spręs Ukrainos krizės klausimus. Tokią informaciją pateikė Rusijos užsienio reikalų ministerija, kaip atsakymą į Vakarų šalių pageidavimą kurti darbo grupę šiuo klausimu, teigia Tvn24.pl.
Maskvos kontroliuojamame Kryme – neteisėtas referendumas.
Maskvos kontroliuojamame Kryme – neteisėtas referendumas. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rusijos URM pranešime teigiama, kad siūloma sudaryti paramos grupę, kuri darytų įtaką, jog būtų pripažinti neteisėto referendumo Kryme rezultatai, pakeista Ukrainos konstitucija.

Anot Rusijos atstovų, pagrindiniai šios paramos grupės tikslai būtų susiję su neteisėtai įsigytų ginklų atėmimu iš piliečių, protestuotojų išvarymu iš jų užimtų valstybinių institucijų, gatvių ir aikščių, o taip pat objektyvus kruvinų įvykių Ukrainoje nuo 2013 m. gruodžio iki šių metų vasario tyrimas.

Taip pat esą turi būti pareikalauta, kad Aukščiausioji Ukrainos Rada sukviestų konstitucinį susirinkimą, kuriame būtų atstovaujama visiems Ukrainos regionams ir kuris parengtų naują federacinę konstituciją, o ją patvirtintų bendras visoje šalyje referendumas. 

Taip pat esą turi būti pareikalauta, kad Aukščiausioji Ukrainos Rada sukviestų konstitucinį susirinkimą, kuriame būtų atstovaujama visiems Ukrainos regionams ir kuris parengtų naują federacinę konstituciją, o ją patvirtintų bendras visoje šalyje referendumas. 

Konstitucijoje rusų kalbai reikalaujama suteikti antros valstybinės kalbos statusą. Taip pat siūloma kuo skubiau surengti naujus rinkimus – tiek į šalies valdančiuosius organus, tiek į savivaldos kiekviename regione.

Rusijos URM savo plane numato, kad Ukrainos permainų, suvereniteto, teritorijos vientisumo ir karinio-politinio neutralumo garantu turi tapti Rusija, ES ir JAV, o tai esą patvirtinti turėtų Jungtinių Tautų Saugumo Taryba.

Kiek anksčiau su Rusija nepavyko suderinti galimybių sudaryti darbo grupę, į kurią įeitų Rusijos, JAV ir pagrindinių Europos šalių užsienio reikalų ministrai. Vakarų politikų teigimu, šioje grupėje galima būtų ieškoti sprendimų, galbūt – siųsti tarptautinius stebėtojus į Ukrainą, remti laisvus prezidento ir parlamento rinkimus ir t.t.

Ukrainos Užsienio reikalų ministerijos atstovai pareiškė, kad tokie Rusijos siūlymai Kijevui nėra priimtini. „Tokie Rusijos URM pareiškimai primena ultimatumą, jie visiškai nepriimtini Ukrainos pusei“, – teigia Ukrainos URM.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“