„Turime suprasti, kad terorizmas yra pasaulinė grėsmė. Tai yra kova: arba jie, arba mes“, – aiškino D.Medvedevas.
Rusijos premjeras negailėjo kritikos žodžių Vakarų valstybių vykdomai politikai. „Vakarai džiūgavo dėl vadinamojo Arabų pavasario. Kur tos demokratinės jėgos dabar? Ar jos netapo ISIS?“, – retoriškai klausė Rusijos premjeras.
Jis tikino, kad Rusija pasiruošusi spręsti pabėgėlių problemą, primindamas, kad Rusija priėmė visus, kurie bėgo iš Rytų Ukrainos.
„Vakarai dažnai naudoja atgrasymo taktiką, kalbėdami apie Rusiją“, – piktinosi D.Medvedevas, tikindamas, kad Rusija gali būti naudinga partnerė, tačiau Vakarai nori matyti ją ne stiprią ir nepriklausomą, o silpną ir valdomą iš išorės.
D.Medvedevas pasidžiaugė, kad santykių gerėjimą demonstruoja religiniai lyderiai, turėdamas galvoje Rusijos ortodoksų bažnyčios lyderio, patriarcho Kirilo ir popiežiaus Pranciškaus susitikimą Kuboje.
Pasak jo, derybų sėkmę rodo susitarimas dėl Irano branduolinės programos, kuris nebūtų buvęs pasiektas be Kremliaus dalyvavimo.
Rusijos premjeras netgi pacitavo JAV prezidentą Johną F.Kennedy, teigdamas, kad „bloga vidaus politika gali mus įveikti, bet užsienio politika gali nužudyti mus visus“.
Rusijos prezidento žodžius parėmė ir Prancūzijos premjeras Manuelis Vallsas. Jo teigimu, šiuo metu pasaulis turi vieną priešą – „Islamo valstybę“. „Mūsų prioritetas yra bendra kova prieš terorizmą“, – tikino M.Vallsas, kalbėdamas apie bendradarbiavimą su Kremliumi.
D.Medvedevas pridūrė, kad Rusija Sirijoje gina savo nacionalinį interesą, baimindamasi, kad pilietiniame kare besikaunantys kovotojai sugrįš į jos teritoriją. „Nėra jokių įrodymų, kad mes bombarduojame civilius“, – rėžė jis, atsakydamas į britų žurnalisto klausimą apie šimtus civilių aukų Alepo mieste.