Pasak „Greenpeace“, prie rytinių pusiasalio krantų esantys vandenys pakeitė spalvą ir kvapą. Į turistų pamėgtą juodu smėliu garsėjančią pakrantę buvo išplauta „šimtai“ negyvų jūrų gyvūnų, įskaitant ruonius, aštuonkojus, jūrų ežius.
Vietos įlankose ir paplūdimiuose atlikti vandens tyrimai parodė, kad naftos produktų ir fenolio kiekiai vandenyje gerokai viršija leistinas normas, nurodė regiono pareigūnai.
Ekspertai aiškinasi, ar tai nėra susiję su „tam tikrų nuodingų medžiagų išsiliejimu“, sakoma regiono gubernatoriaus Vladimiro Solodovo pranešime.
Pasak 38 metų gubernatoriaus, antradienį Kamčiatkoje inspektoriai apžiūrėjo du karinių bandymų objektus, galėjusius prisidėti prie šios taršos.
„Tai kelia susirūpinimą, rytoj nuodugniai tai ištirsime“, – sakė jis.
Apie vandens užterštumą pradėta kalbėti praėjusio mėnesio pabaigoje, vietos banglentininkams pradėjus skųstis akių perštėjimu ir pastebėjus, kad vandens spalva ir kvapas pakito.
Pasak V. Solodovo, banglentininkai patyrė nežymių ragenos nudegimų.
Jis pridūrė sulaukęs narų patvirtinimo, kad išgaišo daug jūros gyvūnų, ir pranešė, jog iš pažiūros užteršta didelė pakrantės teritorija.
Į įlanką įtekančios upės vandens tyrimas jokių normų pažeidimų neparodė.
Tolesnius tyrimus turėtų atlikti aplinkosaugos inspektoriai ir žuvininkystės bei okeanografijos tyrimų centro ekspertai.
Atokus Kamčiatkos pusiasalis yra pamėgtas turistų dėl įspūdingos gamtos ir veikiančių ugnikalnių.
Pasak „Greenpeace“, organizacija susisiekė su valstybės aplinkosaugos kontrole, ginkluotosiomis pajėgomis ir Generaline prokuratūra, prašydama nedelsiant atlikti tyrimą.
Prokuratūra ir tyrėjai pranešė, kad atliks patikrinimą, ar nebuvo įvykdytas koks nors nusikaltimas, tačiau kol kas jokių išvadų nepateikė.
Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad stebi pakrantę iš laivų ir bepiločių skraidyklių, bet pridūrė, kad „jokio užterštumo nematyti“.