Į šį vaizdą dėmesį atkreipė ir lietuviai. „Nežinomi asmenys pagrindinį Kopenhagos simbolį – undinės skulptūrą – išpiešė Rusijos trispalvės vėliavos spalvomis, – pakomentavo viena „Facebook“ vartotoja. – Tų, kurie tai padarė, jau ieško sostinės policija.“
Pasinaudojus „Google“ paieškos sistema, galima rasti ne vieną nuotrauką, kurioje užfiksuota išpaišyta skulptūra.
Apie šį vandalizmo atvejį pranešė ir įvairūs žiniasklaidos portalai. Pasak jų, skulptūra buvo išniekinta kovo 2 d.
Kopenhagos policija pranešė, kad jie užfiksavo šį įvykį ir jau ieško kaltininkų, bandydami atsekti jų pėdsakus. Jie šį įvykį pavadino vandalizmo atveju.
Incidentas laikomas paramos Rusijai karo Ukrainoje ženklu. Danija kartu su kitomis Vakarų valstybėmis, prasidėjus Rusijos invazijai, garsiai kritikavo jos veiksmus.
Undinėlė, kuri stovi gana nuošaliame Kopenhagos Langelinie uoste, ne pirmą kartą tapo vandalizmo auka. 1964 m. buvo nupjauta jos galva, 1984 m. – ranka.
1998 m. skulptūra antrą kartą prarado galvą, o 2003 m. buvo net susprogdinta.
Šis meno kūrinys daug kartų buvo ir išpaišytas, pastarąjį kartą – 2020 m. – ji rasta su užrašu „rasistė žuvis“ (angl. „racist fish“).
Praeityje „Undinėlė“ tapo ir politinių judėjimų simboliu, tokių kaip „Black Lives Matter“, pasipriešinimo prieš banginių medžiojimą Fererų salose ir Honkongo protestus.
Šią mažosios undinės skulptūrą įkvėpė danų rašytojo Anderseno pasakos herojė. Skulptorius Edvardas Eriksonas ją sukūrė 1913 m., gavęs „Carlsberg“ įkūrėjo sūnaus Carlo Jacobseno, kuris buvo didelis pagal šią pasaką pastatyto baleto gerbėjas, užsakymą.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.