Kelios žurnalistės, kurių viena dirba britų transliuotojo BBC rusiškojoje redakcijoje, kaltino žemųjų parlamento rūmų – Valstybės Dūmos – Užsienio reikalų komiteto pirmininką Leonidą Sluckį grabinėjimu ir gašliais komentarais.
Tačiau trečiadienį parlamento Etikos komisija paskelbė nenustačiusi jokių 50-mečio deputato iš nacionalistinės Liberalų demokratų partijos pažeidimų.
Komisija suabejojo žurnalisčių motyvais ir sakė, kad jos kaltinimus pareiškė prieš prezidento rinkimus.
Šis boikotas yra reta solidarumo kampanija šalyje, kur visi svarbūs televizijos kanalai yra valstybės kontroliuojami ir laikosi Kremliaus linijos.
Žiniasklaidos holdingas RBC trečiadienį vakare paskelbė, kad jo žurnalistai nebedirbs Valstybės Dūmoje, o leidykla „Kommersant“ pareiškė, kad nebecituos L.Sluckio.
A.Venediktovas: „Echo Moskvy“ Valstybės Dūmą dabar laiko nesaugia darbo vieta abiejų lyčių žurnalistams.“
Prie boikoto taip pat prisidėjo radijas „Echo Moskvy“, nepriklausoma televizija „Dožd“ ir Niujorke įsikūrusi tarptautinė televizija rusų kalba „RTVi“.
„Echo Moskvy“ Valstybės Dūmą dabar laiko nesaugia darbo vieta abiejų lyčių žurnalistams“, – ketvirtadienį sakė vyriausiasis redaktorius Aleksejus Venediktovas.
„Dožd“ citavo savo vyriausiąją redaktorę Aleksandrą Perepolovą, sakiusią, jog po Etikos komisijos posėdžio „tapo aišku, kad moterims paprasčiausiai pavojinga dirbti Valstybės Dūmoje“.
„RTVi“ vyriausiasis redaktorius Aleksejus Pivovarovas sakė, kad jo televizija taip pat neturės jokių reikalų su Dūma, kol ten dirbs L.Sluckis.
Kremliui palankus naujienų portalas „Lenta“ paskelbė, kad nuo šiol ignoruos L.Sluckio egzistavimą ir ištrins „visą medžiagą apie jį“, išskyrus tą, kurioje rašoma apie jam reiškiamus kaltinimus lytiniu priekabiavimu.
Žurnalistės šia Rusijoje vis dar iš esmės tabu laikoma tema prabilo per pasaulį nusiritus judėjimui "#MeToo“.
L.Sluckį parėmė daug jo kolegų, įskaitant jo partijos lyderį Vladimirą Žirinovskį, kuris apkaltino šias moteris „gaunant nurodymus iš Vakarų“.