„Amerikos valstybėse nuo Zikos viruso jau yra nukentėję daugiau kaip 536 tūkst. žmonių. Tačiau būtina įvertinti, kad iš tikrųjų šiuo virusu užsikrėtusių gali būti gerokai daugiau nei oficialiai registruotų, nes neretai nepajuntama jokių šio viruso simptomų“, – teigiama Rusijos žinybos pranešime.
Jame pažymima, jog 29-iose Zikos viruso paveiktose šalyse užfiksuotas naujagimių nervų sistemos patologijos atvejų, o 21-oje valstybėje – neurologinių sutrikimų, įskaitant Guillaino-Barre'o sindromo, atvejų skaičiaus augimas.
Vien Brazilijoje, šios rizikos grupės didžiausioje šalyje, nuo Zikos viruso epidemijos paskelbimo užregistruota apie 2,3 tūkst. mikrocefalijos – sunkaus apsigimimo, dėl kurio kūdikiams išsivysto nenormaliai maža galva ir smegenys – atvejų. Kitų su Zikos virusu siejamų susirgimų skaičius šioje valstybėje pasiekė 211 tūkstančių.
Padėtis išlieka itin rimta Kolumbijoje, Salvadore, Hondūre, Venesueloje ir kai kuriose kitose šio regiono valstybėse.
Nauji susirgimai fiksuojami Vietname, Singapūre, Tailande, o viruso plitimo lytiniu būdu atvejai užfiksuoti 13-oje šalių: Argentinoje, Čilėje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Ispanijoje, JAV, Kanadoje, Naujojoje Zelandijoje, Nyderlanduose, Peru, Portugalijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje.
Mirčių atvejų užregistruota trijose valstybėse: Brazilijoje (9), Puerto Rike (5), Suriname (4).
Zikos virusą dažniausiai perneša dvi Aedes genties uodų rūšys, bet jis taip pat gali būti perduodamas lytiškai santykiaujant.
Zikos virusas buvo atrastas dar 1947 metais Ugandoje, bet dešimtmečius laikytas menka grėsme, nes jis žmonėms tik retkarčiais sukeldavo „lengvus“ susirgimus.