Pasak V.Solovėjaus, 2019–2020 m. sandūroje daugeliui Rusijos Federacijos gyventojų tapo aišku, kad diktatorius Vladimiras Putinas rengia didelę karinę kampaniją. Jo teigimu, turėjo būti užpultos NATO priklausančios Baltijos šalys, kuriose V.Putinas esą planavo hibridinę karinę operaciją, turėjusią pasižymėti didžiausiu efektyvumu. Tačiau galiausiai V.Putinas pasirinko vasario 24 d. atakuoti NATO nepriklausančią Ukrainą ir jau kovą dėl to pasigailėjo.
V.Solovėjus šias įžvalgas dėstė kanalo „Groši“ laidoje. Eksperto mintis pateikia Ukrainos naujienų agentūra „Unian“.
Anot V.Solovėjaus, V.Putino planai dėl Baltijos šalių buvo žinomi NATO. Todėl esą Baltijos šalyse prasidėjo didžiausios istorijoje karinės pratybos. Kaip nurodo V.Solovėjus, sąjungininkai ruošėsi sutikti Rusijos kariuomenę.
Vėliau, pasak politikos eksperto, V.Putinas savo planus atidėjo ir 2021 m. grįžo prie minties išeiti su didžiausio ir nenugalimojo valstybės veikėjo titulu. Krymo ir Donbaso jam neužteko. Diktatorius nusprendė užimti visą Ukrainą.
Anot V.Solovėjaus, svarbus buvo ir mistinis elementas. V.Putinas tikėjo hipoteze: „Jei pakeisi pasaulio žemėlapį, valdysi amžinai.“ Jį palaikė mažiausiai du žmonės. Pasak V.Solovėjaus, vienas iš jų gana gerai išmano mistiką.
Tai, kad nuo 2020 m. dėl COVID-19 pandemijos V.Putinas buvo faktiškai izoliuotas, taip pat turėjo neigiamos įtakos. Tai lėmė ne tik koronavirusas, bet ir sunki V.Putinui atlikta operacija.
V.Solovėjus pažymėjo, kad 2021 m. pabaigoje vienas šaltinis iš V.Putino aplinkos jam patvirtino, kad karas tikrai įvyks. Tuomet šaltinis teigė, kad V.Putinas renkasi datą ir yra įsitikinęs, kad Ukrainą užvaldys itin greitai.
Kaip paaiškino ekspertas, V.Putinas iš tikrųjų pats sugalvojo planą, kaip užimti Ukrainą. Šios invazijos idėjos jam nebuvo įteigtos.
Pagal V.Putino planą po dviejų savaičių turėjo kristi Odesa ir Mykolajivas, o tada rusai turėjo žygiuoti į Moldovą.