Sukarinta grupuotė „Rusič“, kovojanti Ukrainoje, ir yra susijusi su garsiąja „Wagner“ organizacija.
Jos „Telegram“ kanalas paprašė narių perduoti informaciją, susijusią su pasienio postais ir kariniais judėjimais trijose Baltijos šalyse, kurios anksčiau priklausė Sovietų Sąjungai.
Ši žinia sukėlė klausimų, kas apskritai vadovauja Ukrainoje kovojančioms kraštutinių dešiniųjų prokremliškų pažiūrų grupuotėms.
Kaip rašo britų laikraštis „The Guardian“, su anonimiškumo sąlyga kalbėję šaltiniai teigė, kad „neįprastas“ „Rusič“ žingsnis gali reikšti nusivylimą Kremliumi ir nusivylimą tuo, kaip vyksta V.Putino karas Ukrainoje.
„Sėdėti ramūs negalime“
Atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis sako, kad tokie „Rusič“ veiksmai gali reikšti, jog Rusijoje yra nesutarimų tarp Kremliaus ir radikalių karinių grupuočių.
„The Guardian iškelia klausimą, ar grupuotė „Rusič“, veikianti prie „Wagner“, tampa nevaldoma. Tai irgi yra įmanoma. Putinas pats organizuodamas „Wagner“ ar kitas grupuotes iš esmės praranda jėgos valstybėje monopoliją. Įprastai šalys to turėtų vengti, nes tai yra silpnumo ženklas. Gali būti taip, kad, pasidalinus jėgas, tokios grupuotės gali užsimanyti siekti valdžios.
Gali būti, kad minėta neonacių grupuotė gali savarankiškai priimti sprendimą kažką padaryti NATO valstybėje.