Rūsyje Donecke – atsisakę kovoti rusai: be maisto ir grasinimais egzekucija

Dvidešimt vienas mobilizuotas Rusijos karys laikomas rūsyje Ukrainos Donecko srities kaimo teritorijoje, kurią kontroliuoja Rusijos pajėgos. Kaip, cituodamas „The Insider“, rašo nepriklausomas rusų leidinys „Meduza“, kariai atsisakė žengti į karo frontą, o aštuoni iš jų net neturėjo būti mobilizuoti.
Donecko srityje po apšaudymų sugriautas 61 civilinis statinys
Donecko sritis po apšaudymų / Ukrainos nacionalinės policijos nuotr.

Teigiama, kad ši informacija paremta karių artimųjų laišku.

„Meduza“ skelbia, kad šiame laiške teigiama, jog mažiausiai aštuoni prievarta sulaikyti rusai prieš mobilizaciją dirbo Dalpolimetalio kalnakasybos ir metalurgijos komplekse Dalnegorsko mieste, Primorsko krašte. Giminaičiai tvirtina, kad jie turėjo išlygą, jog nebus šaukiami į kariuomenę kaip gynybos pramonės sektoriaus darbuotojai. Tačiau kariuomenės vadovybė juos išsiuntė iš pradžių į poligoną, o paskui – į kovos zoną.

Sakoma, kad šie rusai net negavo specialaus mokymo.

„Meduza“ rašo, kad mobilizuoti rusai buvo įkalinti rūsyje po to, kai parašė raportus apie esamą situaciją ir kodėl jie apskritai neturėjo būti mobilizuoti.

Pasak kariškių giminaičių, rūsyje įkalintus vyrus bandoma badu priversti atsisakyti parašytų raportų vadovybei.

Cituojamame laiške teigiama, kad prievarta laikomi asmenys negauna maisto, jie neaprūpinami asmens higienos priemonėmis, jiems nepaaiškinama, kodėl jie laikomi rūsyje. Be to, jie vadinami išdavikais ir jiems grasinama egzekucija.

Pasak artimųjų, iki spalio pabaigos mobilizuotieji buvo už 40 kilometrų nuo aneksuoto Mariupolio. Jie neva nedalyvavo karo veiksmuose. Vėliau kariai buvo sulaikyti ir nuvežti į rūsį Donecko srityje.

Viena iš mobilizuotųjų žmonų Jelena Kašina „The Insider“ pasakojo, kad jos 33 metų vyras neturi karinės patirties, o tarnybos metu garaže remontuodavo šarvuočius.

„Lena, mūsų žmonės šiandien gali mane sušaudyti“, – vyro žodžius perpasakojo kario žmona.

„Kai jie buvo poligone, jiems buvo duota viena diena šaudyti iš kulkosvaidžio. Kulkosvaidžio taikiklis buvo nulenktas į šoną, todėl jis nepataikė nei iš 400 metrų, nei net iš 100 metrų. Kitą dieną jie kasė tranšėjas. Tai buvo visas kovinis mokymas. Po to juos jau siuntė į Ukrainą“, – pasakojo ji.

Pasak moters, jos vyras Ukrainoje yra nuo spalio 2 dienos. Po aštuonių dienų jis susisiekė su ja ir pasakė, kad mobilizuotieji budi tranšėjose, bando atkovoti miško teritorijas.

Dar po dviejų dienų jos vyras pranešė, kad nenori žudyti žmonių, tad „užmerks akis ir ausis“ ir lauks egzekucijos, kurią kuopos vadas pažadėjo, kai keli mobilizuotieji pareiškė atsisakysią kovoti.

„Prieš rašant raportą 5-osios kuopos politinis pareigūnas pasakė, kad jei jie ką nors parašys, bus sušaudyti, įmesti į bendrą duobę, o jų artimiesiems bus parašyta, kad jie dingę be žinios. Mano vyras paskambino ir pasakė: „Lena, mūsų žmonės šiandien gali mane sušaudyti“, – vyro žodžius perpasakojo kario žmona.

VIDEO: V.Zelenskis: „Tęsiamos labai žiaurios Rusijos atakos Donecko regione“

Pasak jos, mobilizuotųjų žmonos ir motinos parašė pareiškimą Tyrimų komitetui, tačiau atsakymo dar negavo, pažymi „The Insider“.

Šių metų vasarą žurnalistai pranešė, kad Ukrainos Luhansko regione, kurį iš dalies kontroliuoja Rusijos kariuomenė, buvo sulaikyta kelios dešimtys ar šimtai rusų kariškių, nusprendusių nutraukti tarnybą.

Rudenį tapo žinoma, kad tokiose stovyklose laikomi ir mobilizuotieji rusai, atsisakę kariauti. Kariai grasinimais verčiami grįžti į fronto liniją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų