Vakarų Australijos valstijos policija pranešė, kad ta moteris, 60 metų nardytoja, patyrė „reikšmingus sužeidimus, kurie atitinka ryklio užpuolimo“ požymius.
Policijos inspektorius Danny Mulliganas pridūrė, jog trys žvejai, kurie bandė padėti moteriai ir jos partneriui, pasakojo, kad ryklys buvo didesnis už jų 5,3 m ilgio valtį.
Pasak inspektoriaus, moters nardymo partneris pajuto vandenyje „kažką praplaukus pro jį“.
„Kai jis išniro, pamatė sujudimą vandenyje, o tada kita valtis atplaukė ištraukti jo iš vandens ir tada buvo pastebėta, kad ta ponia patyrė sunkių ir mirtinų sužeidimų“, – sakė D.Mulliganas, kurį citavo „Australian Broadcasting Corporation“.
„Atsižvelgiant į sužeidimų pobūdį ir incidento vietą tikėtina, kad atsakingas yra daugiau nei 3 m dydžio didysis baltasis ryklys“, – sakoma valstijos Žvejybos departamento pareiškime.
Departamentas pridūrė, kad po užpuolimo, kuris įvyko už 1 km nuo kranto, dislokavo „sugavimo įrangą tam rykliui sužvejoti“.
„Surf Life Saving WA“ anksčiau sekmadienį per „Twitter“ pranešė, kad prie Mindario pakrantės buvo pastebėtas 4,5 m ryklys.
Po minimo incidento vietos paplūdimiai buvo uždaryti.
Incidentas įvyko dvi dienos po to, kai Australijoje ligoninėje mirė banglentininkas Benas Gerringas, kuriam ryklys antradienį nukando koją prie Perto pietinio priemiesčio Falkon Bičo, už maždaug 115 km į pietus nuo Mindario.
29 metų B.Gerringas antradienį plaukiojo kartu su grupe banglentininkų prie Falkon Bičo, kai ryklys – kaip manoma, didysis baltasis – jį užpuolė ir nuplėšė dešinę koją aukščiau kelio bei perlaužė pusiau jo banglentę.
Nevyriausybinė organizacija „International Shark Attack File“, renkanti informaciją apie ryklių užpuolimus visame pasaulyje, sako, kad tokių atakų gausėja, nors mirtinų incidentų būna retai.
Vasarį ji paskelbė, kad pernai pasaulyje užregistruota rekordiškai daug atakų – 98 atvejai, kai rykliai užpuolė žmones. Tik šeši buvo mirtini, vienas jų – Australijoje.