Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Italija skyrė „TikTok“ 10 mln. eurų baudą už nepilnamečių apsaugos neužtikrinimą

Italijos konkurencijos ir rinkos institucija (AGCM) ketvirtadienį platformai „TikTok“ skyrė 10 mln. eurų baudą, nurodydama, kad itin populiari vaizdo įrašų programėlė nepakankamai apsaugojo nepilnamečius.
Liu Jie / ZUMAPRESS.com
Liu Jie / ZUMAPRESS.com

„Bendrovė neįdiegė tinkamų platformoje skelbiamo turinio, ypač to, kuris gali kelti grėsmę nepilnamečių ir pažeidžiamų asmenų saugumui, stebėsenos mechanizmų“, – teigiama AGCM išplatintame pareiškime.

„Be to, šis turinys sistemingai pakartotinai siūlomas naudotojams dėl jų algoritminio profiliavimo, taip skatinant vis dažniau naudotis socialiniu tinklu“, – nurodoma jame.

Bauda skirta trims Kinijos bendrovių „Bytedance“ grupės padaliniams – Airijos „TikTok Technology“, Jungtinės Karalystės „TikTok Information Technologies“ ir Italijos „TikTok Italy“.

AGCM teigimu, „TikTok“ ne iki galo laikėsi gairių, kurios turėtų užtikrinti saugią erdvę naudotojams.

„Iš tiesų gairės taikomos tinkamai neatsižvelgiant į ypatingą pažeidžiamumą paauglių, kuriems būdingi specifiniai kognityviniai mechanizmai, dėl kurių, pavyzdžiui, sunku atskirti realybę nuo fikcijos ir jie linkę mėgdžioti grupės elgesį“, – nurodoma AGCM pranešime.

Priduriama, kad „TikTok“ programėlėje dažnai rekomenduojamas potencialiai pavojingas turinys.

AGCM atkreipė dėmesį į „TikTok“ dažnai pasitaikantį iššūkį, kai vaikai stipriai suspaudžia skruostus, kad atsirastų mėlynių. Šis iššūkis, kurį išsamiai pristato daugybė „TikTok“ naudotojų, sukėlė susirūpinimą švietimo ir sveikatos priežiūros sektoriuje.

„TikTok“ pareiškime teigė, kad nesutinka su Italijos priežiūros institucijos sprendimu.

„Prieš AGCM paskelbiant apie savo tyrimą praėjusiais metais, Italijoje vidutiniškai tik 100 kartų per dieną buvo ieškoma vadinamojo „prancūziškų randų“ turinio“, – teigė ji.

„Ilgą laiką ribojome šio turinio matomumą jaunesniems nei 18 metų asmenims ir neleidome jo įtraukti į skiltį „Jums“, – aiškino bendrovė.

„TikTok“ sparčiai išpopuliarėjo visame pasaulyje, tačiau ši programėlė, priklausanti Kinijos technologijų milžinei „ByteDance“, kelia didelį galvos skausmą vyriausybėms ir saugumo pareigūnams dėl jos savininkų bei galimo tarnavimo Kinijos komunistų partijai.

„TikTok“ kategoriškai neigia bet kokius ryšius su Kinijos vyriausybe.

Trečiadienį JAV Atstovų Rūmai didele balsų dauguma pritarė įstatymo projektui, pagal kurį „TikTok“ būtų priversta atsiskirti nuo savo patronuojančiosios bendrovės arba būtų uždrausta visoje šalyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai