Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rytų Ukrainoje jau priimami dokumentai Rusijos pasui gauti

Niekieno nepripažintoje Luhansko „liaudies respublikoje“ (LNR) pirmadienį prasidėjo paraiškų Rusijos pilietybei gauti priėmimas.
Luhansko gyventojai rikiuojasi eilėje, kad pateiktų prašymus gauti Rusijos pilietybę
Luhansko gyventojai rikiuojasi eilėje, kad pateiktų prašymus gauti Rusijos pilietybę / „Sputnik“ nuotr.

„Šiandien, gegužės 6 dieną, Luhansko liaudies respublikoje... atsidarė dokumentų priėmimo punktas Rusijos pilietybę norintiems gauti piliečiams“, – žurnalistams pranešė LNR „vidaus reikalų ministro“ pavaduotojas Michailas Paraskejevas.

Jis pažymėjo, kad LNR specialistai taip pat konsultuoja piliečius, neturinčius reikiamų dokumentų.

„Iki 9 val. į konsultacijas užsirašė maždaug 400 žmonių. Šiuo metu įforminti apie 10 žmonių“ pateikti dokumentai, pridūrė pareigūnas.

„Priėmus dokumentus ir piliečiui sumokėjus mokestį bankui, dokumentai centralizuotai bus siunčiami į Rusijos Federacijos Novošachtinsko miestą. Per 90 dienų bus nuspręsta, ar suteikti šiam piliečiui Rusijos pilietybę“, – nurodė jis.

„Nuo gegužės 13 dienos dokumentai bus priimami visuose migracijos tarnybos skyriuose. Tokių skyrių yra iš viso 17“, – informavo M. Paraskejevas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas balandį pasirašė įsaką, leisiantį Rytų Ukrainos gyventojams paprasčiau gauti Rusijos pilietybę. Naujos pasų išdavimo taisyklės galios nepripažintų Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ gyventojams – šiuose separatistiniuose regionuose, kurie atsiskyrė nuo Ukrainos 2014 metais ir yra vadovaujami Maskvos remiamų kovotojų, gyvenantys žmonės dabar galės gauti Rusijos pilietybę per tris mėnesius nuo paraiškos pateikimo.

Kijevas ir Vakarai smerkia Kremlių už tokius sprendimus ir kaltina V.Putiną siekiant dar labiau destabilizuoti padėtį Ukrainoje. Tuo metu kritikai Rusijoje tvirtina, kad minėti pakeitimai pakenks jau ir taip šlubuojančiai šalies ekonomikai.

„Scanpix“/AP nuotr./Vladimiras Putinas
„Scanpix“/AP nuotr./Vladimiras Putinas

Po to, kai per provakarietišką sukilimą Kijeve buvo nuverstas Kremliaus palaikytas režimas, 2014 metais Maskva aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį ir ėmė remti prorusiškus separatistus Rytų Ukrainoje.

Kai kas Kijeve ir Vakaruose nerimauja, kad Maskvos pasiūlymas išdalinti rusiškus pasus ukrainiečiams gali suteikti Kremliui pateisinimą atsiųsti į Ukrainą savo karių prisidengus pretekstu, kad reikia apginti Rusijos piliečių interesus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos