„Dabar Lukašenka bando gauti lėšų kur tik jis gali ir yra pasirengęs statyti į pavojų Baltarusijos ekonominę, karinę ir politinę nepriklausomybę. Tai taip pat reiškia grėsmę saugumui regione“, – S.Cichanouskaja antradienį kalbėjo Varšuvos saugumo forume.
Remiantis S.Cichanouskajos kanalu socialiniame tinkle „Telegram“, savo pasisakyme ji teigė, jog Baltarusijos ir Rusijos integracijos idėja dažnai pateikiama „kaip žmonių valia, tačiau realybėje dauguma baltarusių prarado nostalgiją sovietiniams laikams“.
„Net oficialūs sociologiniai duomenys rodo, kad absoliuti dauguma [gyventojų] Baltarusijai norėtų tokių pat santykių su Rusija kaip ir su visomis kitomis kaimyninėmis šalimis“, – sakė ji.
„Demokratinis judėjimas nenori nutraukti Baltarusijos ir Rusijos partnerystės, tačiau esame tikri, kad ji turi būti pagrįsta įstatymo viršenybe ir skaidrumu. Galiausiai, tarptautinė bendruomenė neturėtų pripažinti jokio Lukašenkos ar jo neteisėtos vyriausybės pasirašyto dokumento, todėl raginame kitas šalis jų nepripažinti“, – pareiškė S.Cichanouskaja.
Varšuvos saugumo forumas yra kasmetinė konferencija, kurią bendrai organizuoja Lenkijos užsienio reikalų ministerija, Nacionalinio saugumo biuras, Kazimierzo Pulaskio fondas ir NATO būstinė, rašoma S.Cichanouskajos kanale.
Baltarusijoje daugiau kaip pusę metų tęsėsi masiniai protestai prieš 2020-ųjų rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis prezidentas A.Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, rezultatus.
Protestuotojai reikalavo A.Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.
Netrukus po prezidento rinkimų S.Cichanouskaja buvo priversta palikti Baltarusiją ir išvyko į Lietuvą.
Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos nepripažįsta A.Lukašenkos teisėtai išrinktu Baltarusijos prezidentu ir taiko Minskui sankcijas.