„Šiuose susitikimuose [S.Cichanouskaja] paragino Šveicariją ištirti galimą [Aliaksandro] Lukašenkos turto ir jo „piniginių“ buvimą šalyje, taip pat surinkti informacijos, ar Šveicarijos bankai blokavo tokias sąskaitas. Taip pat (...) paragino Šveicarijos bankų klientus nepirkti Baltarusijos valdžios išleistų obligacijų“, – pranešė S.Cichanouskajos atstovė Ana Krasulina.
Pasak jos, S.Cichanouskaja „pabrėžė, kad svarbu, jog Šveicarija pradėtų tirti Baltarusijos pareigūnų, galinčių turėti sąskaitų Šveicarijoje, pinigų plovimą.“
Baltarusijos opozicijos lyderė taip pat paragino Šveicariją prisijungti prie trečio Europos Sąjungos sankcijų paketo, palaikyti JAV sankcijas, tarp kurių yra draudimas įvažiuoti, turto ir sąskaitų bankuose įšaldymas.
Atstovė nurodė, kad S. Cichanouskaja pasiūlė Šveicarijos vyriausybei ir parlamentui supaprastinti reikalavimus Baltarusijos privačiam verslui.
Anot A.Krasulinos, Baltarusijos opozicijos lyderės teigimu, nauji rinkimai Baltarusijoje turėtų įvykti šių metų rudenį, stebint tarptautiniams Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojams, o derybose turi dalyvauti Baltarusijos demokratinė bendruomenė, tarpininkaujant Europos valstybėms ir Rusijai.
„Šveicarijos pusė yra pasirengusi padėti organizuoti šias derybas“, – nurodė A.Krasulina.
S.Cichanouskaja savo kandidatūrą dalyvauti rinkimuose iškėlė vietoje savo vyro, valdžiai užkirtus jam kelią siekti prezidento posto ir suėmus. Remiantis oficialiai paskelbtais rinkimų rezultatais, ji rinkimuose užėmė antrą vietą ir sulaukė daugiau nei 10 proc. rinkėjų palaikymo.
Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais, o tikrąja jų laimėtoja laiko politikos naujokę.
Baltarusijoje nuo rugpjūčio 9 dienos vyksta beprecedenčiai protestai dėl prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Protestuotojai reikalauja jo atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų organizavimo.