2019 m., kai kainos buvo mažesnės, ji eksportavo 1 829 tonas, kurių vertė siekė tik 31,1 mln. dolerių.
Beveik viso Šiaurės Korėjos deklaruojamo eksporto paskirties šalis yra Kinija. Perukai ir dirbtinės blakstienos 2023 m. sudarė beveik 60 proc. šalies eksporto.
„Reuters“ apklausė dvi dešimtis ekspertų, kurie paaiškino, kad Šiaurės Korėja ilgą laiką buvo didelė perukų ir dirbtinių blakstienų eksportuotoja, tačiau per COVID-1 pandemiją, kai šalies valdžia įvedė griežtus perukų naudojimo apribojimus ir uždarė sienas, eksportas smarkiai sumažėjo. Nepaisant to, jau 2023 m. didžioji dalis prekybos Šiaurės Korėjoje pagamintomis blakstienomis per Kiniją buvo atnaujinta.
Blakstienos ir perukai yra svarbus užsienio valiutos šaltinis
Agentūra pažymi, kad Šiaurės Korėjos dirbtinių blakstienų ir perukų perdirbimas, pakavimas ir pardavimas visame pasaulyje, atvirai vykdomas kaimyninėje Kinijoje, „leidžia Kim Jong Uno režimui apeiti tarptautines sankcijas, nes yra svarbus užsienio valiutos šaltinis“.
Pirmieji Kinijos verslininkų ir Šiaurės Korėjos dirbtinių blakstienų gamyklų ryšiai užsimezgė 2000-ųjų pradžioje. Kinai įvertino Š.Korėjos darbo jėgą už mažą kainą ir aukštą produktų kokybę.
Agentūrai „Reuters“ kalbėjęs Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas sakė, kad Pekinas ir Pchenjanas „yra draugiški kaimynai“ ir kad „nereikėtų sureikšminti normalaus abiejų šalių bendradarbiavimo, kuris yra teisėtas ir atitinka reikalavimus“.