„Dabar Vakarų Balkanuose visais įminamomis būdais bandoma už ES ir NATO ribų likusias šalis ten įkišti, atkalbėti šias šalis nuo glaudžių santykių su Rusija ir Kinija. Ar tai nėra bandymas primesti savo įtakos zoną?“ – Ženevoje per spaudos konferenciją kalbėjo S.Lavrovas.
Pasak jo, tokios zonos egzistuoja visų pirma dėl „kolonijinės“ politikos.
„Matome, kaip šios zonos vis dar plečiamos, taip pat kaip bandoma įtraukti į mūsų Vakarų kolegų įtakos zonas ir naujų teritorijų“, – pridūrė ministras.
„Liūdna, kad suaugę žmonės įsitraukia į tokį kontekstą – kas kietesnis, kas turi daugiau... Nežinau ko. Jei visi brandžiai pagalvotų, kaip turėtume gyventi šiuolaikiniame pasaulyje, kad jis taptų saugesnis klimato kaitos, kitų pasaulinių grėsmių atžvilgiu... reikėtų daryti būtent taip“, – nurodė S.Lavrovas.
Vietoje to Rusijos ir Amerikos siūlymai dėl Europos saugumo grindžiami tuo, „kaip jaučiasi [Ukrainos prezidentas Volodymyras] Zelenskis ir jo režimas“.
„Nepretenduojame į įtakos zonas, tačiau tai, ką NATO daro Ukrainos atžvilgiu, aiškiai rodo, kad NATO laiko Ukrainą savo įtakos zona“, – sakė rusų diplomatijos vadovas.