Pranešimų apie rimtus sužeidimus ar padarytą didelę žalą pastatams kol kas nėra.
Viename iš neseniai atidarytų prekybos centrų atšoko apdailos gabalai, jie krisdami apgadino vieną automobilį.
Australijos ministras pirmininkas Anthony Albanese'is parlamentui Kanberoje sakė, kad Saliamono Salose įgriuvo Australijos diplomatinės misijos priestato stogas, bet pridūrė, kad „apie jokius sužeistuosius nežinoma“.
Naujienų agentūros AFP reporteris iš Honiaros pranešė, kad žemės drebėjimas truko apie 20 sekundžių.
Kai kuriuose sostinės rajonuose iš karto dingo elektra, neveikė telefono linijos.
Visame mieste žmonės, baimindamiesi cunamio, bėgo iš namų ir darboviečių į aukštesnes vietas.
Dešimtys darbuotojų ir svečių bėgo iš vieno viešbučio pastato į santykinai saugią automobilių stovėjimo aikštelę, tikėdamiesi, kad pakeliui ant jų neužkris kokia nors nuolauža.
Saliamono Salų generalinis prokuroras Johnas Muria socialiniuose tinkluose paskelbė nuotraukų, kuriuose matomos iš kelių didelių metalinių dokumentų spintų iškritusios bylos.
Žemės drebėjimas įvyko 10 km gylyje, prie pat pietvakarinės Gvadalkanalio salos pakrantės.
Taip pat buvo paskelbtas perspėjimas dėl cunamio Saliamono Salų pakrantės zonoje, 300 km spinduliu nuo žemės drebėjimo epicentro.
Vėliau Jungtinių Tautų remiamas Ramiojo vandenyno įspėjimo centras paskelbė, kad cunamio pavojus „didžia dalimi“ praėjo.
Artėjant nakčiai sostinėje po truputį buvo atnaujintas elektros tiekimas namams ir viešosios paskirties pastatams, bet vietos valdžios institucijos prašė gyventojų neprarasti budrumo.
„Tikimės pakartotinių požeminių smūgių, todėl... žmonės turėtų išlikti budrūs prie pastatų ir aukštų statinių“, – sakė Saliamono Salų meteorologijos tarnybos direktorius Davidas Hiba Hiriasia.
Vienos ligoninės darbuotojai rengėsi prireikus evakuoti pacientus.
JT duomenimis, 50 km spinduliu nuo žemės drebėjimo epicentro gyvena apie 20 tūkst. žmonių.
Saliamono Salose, esančiose Ramiojo vandenyno pietinėje dalyje, gyvena apie 800 tūkst. gyventojų.
Antradienio žemės drebėjimas įvyko praėjus lygiai metams po antivyriausybinių riaušių, kai žuvo mažiausiai trys žmonės, o valstybei buvo padaryta didelė materialinė žala.