Nors Rusijos pajėgos visiškai nekontroliuoja nė vieno iš šių regionų, Kremlius reikalauja jų administracinių sienų, kaip apibrėžta Rusijos Konstitucijoje po neteisėtos aneksijos.
Su Kremliumi susijęs pareigūnas laikraščiui „The Moscow Times“ sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas negali sau leisti politiškai prarasti šių teritorijų, todėl Rusija ketina bet kokia kaina sutvirtinti savo valdžią jose.
„Konstitucijoje nėra mechanizmo, pagal kurį regionai galėtų pasitraukti iš Rusijos. Mums reikia visos Zaporižios ir viso Chersono“, – pranešė pareigūnas.
Kitas Rusijos vyriausybės šaltinis užsiminė, kad Maskva tikisi, jog Vašingtonas gali paspausti Kyjivą visiškai pasitraukti iš okupuotų regionų. „Arba Trumpas įtikins juos pasitraukti, arba mums bus liepta pradėti ilgalaikes derybas, tuo pat metu panaudojant karinę jėgą kontrolei užtikrinti. Tai mums būtų blogiausias scenarijus, nes upių kirtimas visada brangiai kainuoja“, – pridūrė šaltinis.
Kaip alternatyvą Rusija gali bandyti užgrobti papildomą Ukrainos teritoriją, pavyzdžiui, dalį Dniepropetrovsko ar Sumų sričių, ir tada pasiūlyti mainus į Chersoną ir Zaporižią, spėliojo kitas Rusijos pareigūnas. „Tikimės rasti būdą, kaip išvengti Chersono šturmo ir Dniepro upės forsavimo. Tai mums reikštų tūkstančius aukų“, – pripažino jis.
2024 m. pabaigoje Rusijos pajėgos kontroliavo apie 98,5 proc. Luhansko srities ir 60 proc. Donecko srities.
Nepaisant šių iššūkių, Rusijos diplomatai mano, kad galimai D.Trumpo administracijai gali būti nesvarbu, kokios bus tikslios būsimo susitarimo ribos.
„Kiek suprantu, D.Trumpas nori modernios, gerai ginkluotos, provakarietiškos Ukrainos, – leidiniui sakė vienas Rusijos diplomatas. – Jis negali tiesiog visiškai atiduoti Ukrainos. Bet kur tiksliai bus nubrėžta siena – tai jam gali būti nelabai svarbu“.