Šie žandarai saugo ne laisvės atėmimo įstaigą, o didelę duobę, kuri čia atlieka milžiniško rezervuaro funkciją. Sveiki atvykę į Prancūzijos vandens karų fronto liniją.
Pasaulio lyderiai neseniai Egipte vykusioje COP27 klimato konferencijoje diskutavo, kaip sušvelninti klimato kaitos padarinius ir jos sukeliamus konfliktus. Tačiau nors konkurencija dėl vandens labiau siejama su sausringais Artimųjų Rytų ir Afrikos regionais, Europa taip pat nėra saugi.
Po karštos vasaros, kurią klimatologai pavadino šiurpiu atviruku iš ateities, kai šalį kamavo rekordinės karščio bangos, gamtos gaisrai ir sausros, išdžiovinusios upes, Prancūzija įsivėlė į vis įnirtingesnę kovą dėl to, kam ir kaip turėtų būti suteikta pirmenybė naudoti vandenį.
Šalies vyriausybė ėmėsi plano visoje šalyje pastatyti didelius rezervuarus, kurie pasitarnautų ūkininkams vis sausesniais pavasario ir vasaros mėnesiais.
Tačiau tai, ką vyriausybė vadina prisitaikymu prie aplinkybių, oponentai laiko piktinančiu iškrypimu – jų manymu, vyksta vandens privatizavimas, naudingas saujelei pasenusių ūkininkų.