Užsienio reikalų ministerija „išreiškia Saudo Arabijos Karalystės pritarimą Norvegijos Karalystės, Ispanijos Karalystės ir Airijos Respublikos pozityviam sprendimui pripažinti seserišką Palestinos valstybę“, rašoma socialiniame tinkle „X“ paskelbtame pareiškime.
„Karalystė vertina šį draugiškų šalių sprendimą, kuriuo patvirtinamas tarptautinis konsensusas dėl palestiniečių prigimtinės teisės į apsisprendimą, ir ragina kitas šalis greitai priimti tokį patį sprendimą“, – teigiama jame.
Persijos įlankos regiono karalystė, kurioje yra švenčiausios islamo vietos, visada tvirtai rėmė palestiniečių valstybingumo siekį ir niekada nepripažino Izraelio.
Tačiau karalystės sosto įpėdinis ir faktinis valdytojas princas Mohammedas bin Salmanas (Mohamedas bin Salmanas) rugsėjį teigė, kad daroma pažanga dėl galimo Saudo Arabijos ir Izraelio ryšių normalizavimo susitarimo, kuris taip pat apimtų saugumo ir kitas sutartis su Jungtinėmis Valstijomis.
Nuo spalio 7 dienos, kai palestiniečių ginkluota grupuotė „Hamas“ surengė beprecedentį išpuolį Izraelio pietuose ir sukėlė plataus masto konfliktą Gazos Ruože, Saudo Arabijos pareigūnai teigė, kad ryšiai su Izraeliu neįmanomi be neatšaukiamų žingsnių dėl palestiniečių valstybės pripažinimo.
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) seniai priešinasi tokiam palestiniečių siekiui.
Trečiadienį Izraelis piktai sureagavo į Norvegijos, Ispanijos ir Airijos pareiškimus, kad gegužės 28 dieną jos oficialiai pripažins Palestinos valstybę.
Iš šešių narių sudaryta Persijos įlankos bendradarbiavimo taryba trečiadienį taip pat pritarė minėtų Europos šalių sprendimui, o generalinis sekretorius Jasemas Mohamedas Albudaiwi (Džasemas Mohamedas Albudavis) pareiškė, kad tai yra „esminis ir strateginis žingsnis siekiant dviejų valstybių sprendimo“ Izraelio ir palestiniečių konflikte, sakoma pareiškime.
Saudo Arabijos mieste Džidoje įsikūrusi Islamo bendradarbiavimo organizacija (OIC) taip pat palankiai įvertino šį žingsnį kaip „svarbų istorinį žingsnį“.