Princai buvo areštuoti, kai ketvirtadienį susirinko prie vienų rūmų Rijade protestuoti prieš vyriausybės sprendimą nebeapmokėti karališkųjų asmenų sąskaitų už vandenį ir elektrą.
Princai taip pat reikalavo kompensacijos už mirties nuosprendį vienam jų pusbrolių, kuris buvo nuteistas už žmogžudystę. Mirties bausmė jam buvo įvykdyta 2016 metais.
Princams buvo pateikta „virtinė kaltinimų“, jie laikomi griežčiausio režimo kalėjime „al Hayer“ į pietus nuo Rijado.
„11 princų grupė ketvirtadienį surengė sėdimąjį streiką prie istorinių Kasr al Hokmo rūmų, ... prieštaraudama prieš neseniai paskelbtą karališkąjį įsakymą, kuriuo sustabdomos valstybės išmokos karališkosios šeimos nariams už jų komunalines elektros ir vandens sąskaitas“, – sakoma S.al Mojebo pareiškime, kurį paskelbė Informacijos ministerija.
„Nors buvo informuoti, kad jų reikalavimai nėra teisėti, 11 princų atsisakė pasitraukti iš to rajono, sutrikdydami viešąją ramybę ir tvarką“, – nurodė generalinis prokuroras.
Minimiems princams buvo pateikta „virtinė kaltinimų“, jie laikomi griežčiausio režimo kalėjime „al Hayer“ į pietus nuo Rijado, sakoma pareiškime.
Šios naujienos pasirodė vyriausybei įgyvendinant taupymo priemones. Pasaulinių naftos kainų kritimas 2014 metais nulėmė didžiulį Saudo Arabijos biudžeto deficitą ir dabar šalis siekia diversifikuoti nuo naftos priklausomą savo ekonomiką.
Priemonės buvo siejamos su didėjančia įtampa karališkojoje al Saudų šeimoje, kuriai priklauso tūkstančiai narių, nors tik saujelė jų daro tiesioginę įtaką karalystės gyvenimui.
Ekonomikos revizija buvo susijusi su daugiau kaip 200 princų areštu per lapkričio vajų prieš korupciją, kuriam vadovavo įtakingas kronprincas, karaliaus sūnus ir sosto paveldėtojas Mohammedas bin Salmanas.
Dauguma tuomet sulaikytų princų buvo laikomi viešbutyje „Ritz-Carlton“ Rijade, paverstame prabangiu kalėjimu. Kai kurie sulaikyti princai vėliau susitarė su vyriausybe.
Sausio 1 dieną Saudo Arabija įvedė 5 proc. pridėtinės vertės mokestį daugumai prekių ir paslaugų, taip nutraukdama dešimtmečius vykdytą nulinių mokesčių politiką.
Karalius Salmanas šeštadienį paskelbė apie virtinę privilegijų Saudo Arabijos piliečiams, ypač – kariškiams ir valstybės tarnautojams, kad būtų „sušvelnintas ekonominių reformų poveikis“.