Per pastarąjį pusmetį Saudo Arabijoje mirties bausmė įvykdyta jau 102 nusikaltėliams. Nepaisant to, kad dažnai skelbiama, jog mirties bausmė atbaido nuo naujų nusikaltimų, egzekucijų statistika verčia tuo smarkiai suabejoti.
„Amnesty International“ pabrėžė, kad egzekucijos įvykdomos ir tiems, kurie nusikaltimo metu buvo nepilnamečiai, ar žmonėms su psichine negalia. Ataskaitoje teigiama, kad nuo 1985 metų valstybė mirties bausmę skyrė jau 2208 žmonėms.
Beveik pusė iš mirties bausmės sulaukusių asmenų – užsieniečiai. Tai atspindi ypač griežtą Saudo Arabijos valdžios ir teismų požiūrį į nusikaltimus jų šalyje atliekančius užsienio piliečius.
28 procentai iš mirties bausmei pasmerktų žmonių buvo kaltinami prekyba narkotikais. Dalis pasmerktųjų buvo apkaltinti net ir tokiais nusikaltimais kaip svetimavimas, religijos paniekinimas, raganavimas ar užkerėjimas.
„Mirties bausmės taikymas yra siaubinga bausmė, o dar blogiau, kai ji skiriama po atmestino tyrimo“, – teigė žmogaus teisių gynėjas iš Vidurio Rytų Saidas Boumedouha.
„Užuot gynusi egzekucijas, Saudo Arabija galėtų pagaliau atverti savo teisinę sistemą ir sukurti sąlygas atlikti išsamius tyrimus bei sąžiningus teismo procesus“, – pridūrė jis.