Šįkart prezidento paskyroje atsirado diplomatinio tono žinutė. „Gera būti Rijade, Saudo Arabijoje“, – sakoma joje. D.Trumpas sakė „laukiąs popietės ir vakaro“.
Prie šios žinutės buvo pridėtos kelios nuotraukos iš D.Trumpo atvykimo į Artimuosius Rytus.
Šeštadienį D.Trumpas dalyvauja derybose su Saudo Arabijos karaliumi Salmanu ir kitais karališkosios šeimos nariais, vakare vyks iškilmingas priėmimas Murabos rūmuose.
Sekmadienį JAV vadovas susitiks su daugiau kaip 50 arabiškų ir musulmoniškų šalių lyderių, kurie susirinks į regiono viršūnių susitikimą Rijade. Daugiausia dėmesio šio renginio metu bus skiriama kovai su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ bei kitomis ekstremistinėmis grupuotėmis.
D.Trumpo vizito Saudo Arabijoje pagrindinis elementas bus jo kalba, kurią sekmadienį jis pasakys per minėtą regiono lyderių susitikimą. Baltųjų rūmų patarėjai laiko tą kreipimąsi atsvara eksprezidento Baracko Obamos 2009-aisiais pasakytai kalbai musulmoniškam pasauliui. D.Trumpo patarėjų manymu, buvusio prezidento kalboje buvo pernelyg daug atsiprašymų dėl JAV veiksmų regione.
Savo kalboje D.Trumpas ruošiasi paraginti vieningai kovoti su radikalizmu musulmoniškame pasaulyje, pavadindamas šį iššūkį „gėrio ir blogio kova“. Taip pat jis kreipsis į arabiškojo pasaulio lyderius su prašymu „išvaryti teroristus iš jūsų maldos vietų“, sakoma kalbos tekste, kurį matė naujienų agentūra AP.
Kalbos tekste neminima demokratija ir žmogaus teisės. Šių temų gvildenimą Artimųjų Rytų lyderiai dažnai laiko amerikiečių moralizavimu. Daugiausiai dėmesio JAV vadovo kalboje bus skiriama taikos ir stabilumo temoms.
Be kita ko, D.Trumpas ruošiasi sušvelninti savo griežtą retoriką, kurią naudojo musulmonų atžvilgiu per savo rinkimų kampaniją. Kalboje taip pat nėra žodžių „radikalus islamistų teroras“, nors respublikonui itin nepatiko, kad šios frazės per praėjusių metų prezidento rinkimų kampaniją nenaudojo demokratų kandidatė Hillary Clinton.