Tai kol kas didžiausia šios Persijos įlankos regiono karalystės surengta gelbėjimo operacija.
Grupė buvo „gabenama vienu iš karalystės laivų. Karalystė siekė pasirūpinti visais pagrindiniais užsienio piliečių poreikiais“, sakoma ministerijos pranešime.
Sudane mūšiai tarp kariuomenės vado Abdel Fattaho al Burhano pajėgų ir jo buvusio pavaduotojo Mohamedo Hamdano Daglo sukarintų greitojo palaikymo pajėgų (RSF) prasidėjo balandžio 15 dieną, kilus ginčui dėl planuojamo RSF integravimo į reguliariąją kariuomenę.
Jungtinių Tautų agentūrų duomenimis, iki antradienio trečioje pagal dydį Afrikos šalyje žuvo mažiausiai 459 žmonės ir daugiau kaip 4000 buvo sužeisti.
Jungtinėms Valstijoms tarpininkaujant kariaujantys generolai paskelbė trijų dienų paliaubas, todėl Sudano sostinėje Chartume pasidarė ramiau, tačiau liudininkai pranešė apie naujus antskrydžius, o sukarintos pajėgos teigė užėmusios didelę naftos perdirbimo gamyklą ir elektrinę.
Saudo Arabija priėmė kelias oru ir jūra evakuotų žmonių grupes, pradedant šeštadienį į Džidą laivais atplaukusiais 150 žmonių, įskaitant užsienio diplomatus ir pareigūnus.
Pirmadienį karinis lėktuvas „C-130 Hercules“ atskraidino dešimtis Pietų Korėjos civilių į Džidos Karaliaus Abdullah oro bazę, o laivas per Raudonąją jūrą iš Port Sudano atplukdė beveik 200 žmonių iš 14 šalių.
Trylika iš trečiadienį atvykusių civilių yra Saudo Arabijos piliečiai. Kiti žmonės yra iš Artimųjų Rytų, Afrikos, Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos ir Centrinės Amerikos šalių, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.
Jame teigiama, kad iki šiol iš Sudano į karalystę buvo evakuoti 2148 žmonės, įskaitant daugiau kaip 2000 užsieniečių.