Buvęs JAV karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų SEAL snaiperis, kuris Irake nušovė daugiau kaip 150 sukilėlių, pats buvo nušautas šaudykloje Teksase.
38 metų Chriso Kyle'o žūtį patvirtino fondas „FITCO Cares“, kurį jis padėjo įkurti ir kuris dirba su grįžtančiais kareiviais – padeda jiems dorotis su potrauminio streso sutrikimu.
Ch.Kyle'as žuvo šeštadienį, šaudykloje Glen Roze Teksase, padėdamas vienam nuo tokio streso kenčiančiam kariui, pranešė televizijos ABC filialas Dalase WFAA-TV. Taip pat žuvo vienas Ch.Kyle'o kaimynas.
Įtariamasis buvo areštuotas, pranešama, kad tai – 25 metų Eddie Routhas. WFAA-TV citavo tyrėjus, sakiusius, kad E.Routhas yra buvęs jūrų pėstininkas ir, kaip manoma, kenčia nuo potrauminio streso sutrikimo.
Ch.Kyle'as keturis kartus nuo 1999 iki 2009 metų tarnavo Irake ir už tarnybą gavo daug apdovanojimų.
Jis parašė bestseleriu tapusią knygą „Amerikiečių snaiperis“ (American Sniper), kurioje rašo, kad dėl jo, kaip snaiperio, veiklos, irakiečių sukilėliai paskyrė premiją už jo galvą.