Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
03 05

Savanorė iš Ukrainos: kariaujantys rusai – ne „čmobikai“, ginklų terorizuoti ukrainiečius turi ilgam

Parama Ukrainos kariams besirūpinanti savanorė Julija pasakojo, kad parama ginklais jos šalies kariams beviltiškai vėluoja. O tai kasdien reiškia daugiau ukrainiečių žūčių ir kitokių praradimų. Nors kai kas bando nuvertinti Rusijos karius, kaip pažymėjo į frontą pagalbą vežanti moteris, ukrainiečiai kariauja ne su „kažkokiais mobikais, čmobikais“. Nors jų gretose esama ir kalinių, narkomanų, vis dėlto, jos teigimu, rusai moka kariauti, yra pikti bei agresyvūs.
Ukrainos kariai
Ukrainos kariai / Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas/ „Facebook“

Nors Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis neseniai įvardijo, esą nuo Rusijos invazijos pradžios žuvo 31 tūkst. ukrainiečių karių, nuolat į frontą važiuojančios savanorės nuomone, šis skaičius gali būti gerokai didesnis.

„Netvirtinsiu, bet iš to, ką matau, man atrodo, kad tas skaičius gerokai didesnis. Suprantu, kodėl jis įgarsinamas toks nedidelis, – dėl to, kad nedemoralizuotų pačių ukrainiečių, nes reikia eiti kovoti“, – svarstė parama Ukrainos kariams besirūpinanti savanorė.

Nuo Oranžinės revoliucijos iki Maidano

Teisininkės išsilavinimą turinti Julija, šaukiniu Lvivianka, pasakojo, kad savanore dirba seniai, pirmiausia dirbo su daugiavaikėmis šeimomis, kuriose auga specialių poreikių turintys vaikai.

Kartu aktyviai dalyvavo ir visuomeniniame gyvenime. Pirmiausia dar Oranžinės revoliucijos metais.

2004 metais, kai buvo paskelbta, kad prezidentu išrinktas Viktoras Janukovyčius, prasidėjo protestai.

Buvo konstatuota, rinkimai vyko pažeidžiant įstatymą ir tai ne tikroji rinkėjų valia.

Socportal.info nuotr. /Buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus daiktų paroda
Socportal.info nuotr. /Buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus daiktų paroda

Beje, jis Ukrainos prezidentu buvo ir 2013-aisiais, kai Vilniuje atsisakė pasirašyti Asociacijos su Europos Sąjunga sutartį, kas paskatino masinius protestus, po kurių V.Janukovyčius pabėgo į Rusiją.

„Rengėme mitingus, bandėme apginti savo teises. Tada mūsų lozungai buvo, kad banditai turi sėdėti kalėjimuose, o ne būti prezidentais“, – prisiminė ji.

Julija dalyvavo ir 2014 metų protestuose.

„Buvau Maidane. Tai mano politinė, pilietinė pozicija. Tada mums uždarė integracijos į Europą duris, valstybės, verslo vystymosi perspektyvas. Aiškiai supratome, kad mus išduoda. Tuo momentu atėjo supratimas, kad mus tiesiog išduoda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne