Smurto protrūkis kilo ketvirtadienį, kai Senegalo teismas skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę 2024 metų prezidento rinkimuose kandidatuojančiam Ou.Sonko.
Raudonasis Kryžius pranešė, kad nuo neramumų pradžios suteikė pagalbą 357 sužeistiems demonstrantams, įskaitant nėščią moterį, taip pat 36 gynybos ir saugumo pajėgų nariams.
Iš viso 78 sunkiai sužeisti žmonės buvo nugabenti į sveikatos priežiūros centrus.
Ou.Sonko ir prezidento Macky Sallo šalininkai apsikeitė kaltinimais dėl smurto ir mirčių.
Sekmadienį Ou.Sonko partija „PASTEF-Patriots“ pasmerkė „žudikiškas gynybos ir saugumo pajėgų represijas“ ir apkaltino vyriausybę pasitelkus privačias nereguliariąsias karines pajėgas.
Ji ragino žmones „gintis visais įmanomais būdais ir duoti atkirtį“.
Oficialus žuvusiųjų skaičius – 16, tačiau „PASTEF-Patriots“ teigė, kad žuvo 19 demonstrantų.
Vyriausybė apkaltino Ou.Sonko šalininkus „vandalizmu ir banditizmu“.
Vyriausybė apribojo prieigą prie socialinės žiniasklaidos, o sekmadienį nusprendė laikinai išjungti mobilųjį duomenų internetą telefonuose, teigdama, kad dalijamasi „neapykantą kurstančiomis ir ardomosiomis žinutėmis“.
Sekmadienį atsirado daugiau ženklų, kad grįžo taika: gatvėse sumažėjo pareigūnų, o keliuose Dakaro rajonuose, kuriuose savaitės pradžioje vyko smurto protrūkiai, buvo ramu.
Vidaus reikalų ministerija teigė, kad „akivaizdžiai sumažėjo įtampa ir suėmimų skaičius“.
Šeštadienį vidaus reikalų ministras Antoine'as Diome'as sakė, kad nuo ketvirtadienio suimta apie 500 žmonių.
Jis sakė įtariantis, kad už to, ką pavadino išpuoliu prieš Senegalą, slypi užsienio įtaka, tačiau nepateikė išsamesnių detalių.
48-erių metų buvęs mokesčių inspektorius Ou.Sonko pasisakė prieš skolas, skurdą, maisto trūkumą, nepakankamą sveikatos ir švietimo sistemų finansavimą ir korupciją.
Iš pradžių jis buvo apkaltintas išprievartavimu, bet buvo nuteistas pagal lengvesnį kaltinimą dėl jaunos moters tvirkinimo.
Dėl apkaltinamojo nuosprendžio jis gali būti pašalintas iš 2024 metų rinkimų kampanijos.
Jis buvo teisiamas jam nedalyvaujant ir iki šiol nebuvo suimtas, kad galėtų atlikti laisvės atėmimo bausmę, o tai, kaip prognozuojama, dar labiau padidins įtampą.
Dėl tebesitęsiančių Ou.Sonko teisinių problemų Senegale, kuris paprastai laikomas stabilumo bastionu Vakarų Afrikoje, pasitaikė smurto protrūkių, todėl užsienio sąjungininkai ragino šalyje laikytis ramybės.