Įstatymo projektas buvo priimtas beveik vienbalsiai, 105 parlamentarams balsavus „už“ ir vienam – „prieš“. Balsavimas įvyko po to, kai opozicijos deputatai buvo jėga išvesti iš posėdžių salės.
Juo sudaromos sąlygos prezidentui Macky Sallui (Makiui Salui) likti poste, kol atsiras jo įpėdinis, nepaisant didėjančio susirūpinimo dėl demokratijos pažeidimų.
„Padėtis visiškai katastrofiška, Senegalo įvaizdis sugriautas ir nemanau, kad greitai atsigausime po šio demokratijos bankroto, šio teisinės valstybės cunamio“, – po balsavimo sakė opozicijos deputatas Ayibas Daffe (Ajibas Dafė).
Anksčiau saugumo pajėgos paleido dvi ašarinių dujų granatas, vaikydamos keliasdešimties žmonių grupę, skandavusią „Macky Sallas – diktatorius“.
Atmosfera Senegale buvo įtempta nuo šeštadienio, kai M. Sallas paskelbė atidedantis vasario 25-osios balsavimą, likus kelioms valandoms iki oficialios rinkimų kampanijos pradžios.
„Nebūkime gėdos asamblėja. Užtikrinkime, kad kai iš čia išeisime, galėsime su pasididžiavimu pažvelgti į savo vaikus ir pasakyti, kad buvome paskutinė siena, paskutinis pylimas“, – sakė opozicijos deputatas Abass Fallas (Abasas Falas) per diskusijas dėl atidėjimo.
Parengiamojo komiteto diena anksčiau priimtam projektui, kuriuo siūloma atidėti rinkimus, pritarė M. Sallo partijos, kuriai nepavyko iki galo susivienyti, kad vieningai išrinktų politinį įpėdinį, nariai.
„Prezidentas Macky Sallas sakė, kad jis dirbs dvi kadencijas. Jis ištesėjo savo žodį“, – sakė parlamentaras ir provyriausybinio teisės komiteto pirmininkas Moussa Diakhate (Musa Diachatė).
Anksčiau Senegale kilo smurto protrūkis dėl nuogąstavimų, kad M. Sallas bandys pratęsti savo valdymą pasibaigus antrajai kadencijai, tačiau jis tuomet tvirtino, kad to nedarys.