Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Separatistų lyderis: Luhanskas gali surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos

Maskvai tęsiant karą Ukrainoje, separatistinio Luhansko regiono lyderis sekmadienį paskelbė, kad srityje gali būti surengtas referendumas dėl prisijungimo prie Rusijos.
Leonidas Pasečnikas
Leonidas Pasečnikas / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

„Manau, kad artimiausiu metu respublikos teritorijoje bus surengtas referendumas, kuriame žmonės [...] pareikš savo nuomonę dėl prisijungimo prie Rusijos Federacijos“, – žurnalistams sakė „Luhansko liaudies respublikos“ (LLR) lyderis Leonidas Pasečnikas. Ji citavo Rusijos naujienų agentūros.

„Dėl tam tikrų priežasčių esu įsitikinęs, kad taip ir bus“, – pridūrė jis.

Vasario 24-ąją Rusija pradėjo karą Ukrainoje, teigdama, kad gina šalies rytuose esančias apsišaukėliškas Donecko ir Luhansko „liaudies respublikas“.

Prieš tai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pripažino šių dviejų regionų nepriklausomybę.

Pranešimas apie galimą referendumą sulaukė nevienareikšmiškos Rusijos įstatymų leidėjų reakcijos.

„Manau, kad dabar tam netinkamas laikas“, – pareiškė žemųjų parlamento rūmų – Valstybės Dūmos – Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Kalašnikovas, kurį citavo naujienų agentūra TASS.

„Vargu ar reikia užsiimti tokiais klausimais, kai sprendžiamas likimas fronte“, – pridūrė jis.

Tačiau parlamento aukštųjų rūmų – Federacijos Tarybos – konstitucinių įstatymų komiteto pirmininkas Andrejus Klišas sakė, kad separatistiniai regionai turi teisę patys spręsti savo ateitį.

„Rusija pripažino Luhansko ir Donecko liaudies respublikų suverenitetą, – sakė jis valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“. – Šių respublikų valdžia turi teisę priimti bet kokius sprendimus pagal savo konstitucijas.“

Nuo 2014 metų Rytų Ukrainoje besitęsiantis separatistinis konfliktas tarp Kyjivo provakarietiškos vyriausybės ir Maskvos palaikomų separatistų nusinešė daugiau kaip 14 tūkst. žmonių gyvybių.

Kyjivas pasmerkė siūlomą referendumą. Pasak Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovo Oleho Nikolenkos, tai – dalis Rusijos pastangų „pakenkti Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui“.

„Visi netikri referendumai laikinai okupuotose teritorijose yra niekiniai ir neturės jokios teisinės galios“, – sakoma jo naujienų agentūrai AFP atsiųstame komentare.

2014 metais po Maidano revoliucijos, per kurią buvo nuverstas Kremliui palankus režimas, Maskva aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą. Pusiasalyje buvo surengtas referendumas dėl prisijungimo prie Rusijos. Kyjivas ir Vakarai jį vadina neteisėtu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?