Į šį sąrašą pateko septyni Rusijos verslininkai, kurie buvo įtraukti į „Forbes“ 2024 m. milijardierių sąrašą, skelbia nepriklausomas portalas „Agentstvo“.
Kipro leidinio „Politis“ teigimu, šis sąrašas buvo parengtas maždaug prieš mėnesį ir į jį įtraukti Rusijos milijardieriai, taip pat finansiniais nusikaltimais kaltinamas Malaizijos biržos makleris Jho Low. Iš investuotojų šeimos narių taip pat bus atimti pasai.
Kipro policija toliau tirs investuotojų, kurių pasai buvo panaikinti, atvejus, skelbia „Politis“.
Ir nors sąraše nepateikiama išsami informacija apie sąrašo dalyvius (duomenys apie turtą, darbo vietą, gimimo datą), daugeliu atvejų galima tvirtai teigti, kad Kipro pilietybė atimta iš žinomų Rusijos verslininkų ir vadybininkų. Anksčiau buvo pranešta, kad jie turi šios ES šalies pasus, o kai kuriais atvejais skelbta net apie Kipro valdžios institucijų planus juos panaikinti.
Pavyzdžiui, šiame sąraše yra keturi buvę „Probiznesbank“ ir „Life Group“ savininkai arba aukščiausi vadovai - Aleksandras Železniakas, Jaroslavas Aleksejevas, Aleksandras Lomovas ir Eduardas Pantelejevas. Anksčiau buvo pranešta, kad „Life Group“ turėjo turto Kipre, o J.Aleksejevas ir Sergejus Leontjevas turėjo šios šalies pilietybę.
Portalas „Agentstvo“ primena, kad „auksinis“ pasas - tai praktika gauti pilietybę už investicijas. Pastaraisiais metais šis ES pilietybės suteikimo būdas sulaukė rimtos Briuselio kritikos.
2020 m. televizija „Al Jazeera“ apkaltino Kiprą išduodant „auksinius“ pasus asmenims, persekiojamiems už kriminalinius nusikaltimus savo šalyje. Leidinio duomenimis, 2017-2019 m. „auksiniai“ pasai buvo išduoti 1,4 tūkst. asmenų, turėjusių problemų su įstatymais. Rusai sudarė solidžią sąrašo dalį.
Prasidėjus karui, Briuselis padidino spaudimą Kiprui.