„Tai bus referendumas, ar Serbija nori būti moderni Europos valstybė jau 2020 metais, ar ji nori ateities, ar praeities“, – sakė A.Vučičius, antradienį kalbėdamas Serbijos valstybinės televizijos RTS eteryje.
Daugelio politologų nuomone, Serbijos premjeras taktiškai pasirinko skelbti išankstinius rinkimus būtent dabar, kai opozicijos atstovus visiškai nusilpnino susiskaldymas ir politinės rietenos.
Nori tapti europietiška valstybe
Naujausios apklausos rodo, kad A.Vučičiaus Progresyvioji partija gali gauti netgi dviejų trečdalių daugumą parlamente. 2014 metų rinkimuose ši partija gavo 158 iš 250 mandatų.
Serbijos premjeras norėtų užsitikrinti pilną ketverių metų kadenciją iki 2020 metų, kai šalis galėtų bandyti prisijungti prie ES.
„Per artimiausius ketverius metus noriu pasiekti, kad mūsų švietimo ir sveikatos apsaugos sistemos pasiektų modernų, europietišką lygį“, – sakė jis.
„Noriu, kad kiekvienas asmuo Serbijoje galėtų susirasti padorų darbą ir užtikrinti savo šeimai aukštesnį gyvenimo lygį, būtų panaikintas skurdas“, – žadėjo Serbijos lyderis. „Turime kovoti su korupcija ir užtikrinti, kad šalyje visiems galiotų vienodi įstatymai“, – teigė A.Vučičius.
Serbus džiugina atsibundanti ekonomika
Pagrindinis dabartinio šalies vadovo koziris – kylanti Serbijos ekonomika. Serbija praėjusiais metais išvengė recesijos ir gali pasigirti nedideliu, bet simbolišku 0,8 proc. augimu.
Nedarbas Serbijoje sumažėjo nuo 20,9 iki 16,7 proc.
Nedarbas Serbijoje sumažėjo nuo 20,9 iki 16,7 proc. Pasaulio banko išplatintame palankių verslui valstybių reitinge A.Vučičiaus valdoma Serbija šoktelėjo iš 91 į 59 vietą.
„Sunkus darbas atsiperka ir suteikia vilčių optimizmui“, – sakė A.Vučičius. Jis žadėjo, kad 2016 ir 2017 metai bus dar geresni Serbijos ekonomikai, o šį pakilimą pajus visi socialiniai sluoksniai.
Kraštutiniu dešiniuoju dešimtojo dešimtmečio pradžioje, Jugoslavijos karo metu, buvęs A.Vučičius vėliau keitė savo pažiūras. Pastaruoju metu jis tapo vienu iš aktyviausių Serbijos Europos Sąjungoje idėjos propaguotoju.