„Mums labai pasisekė, kad išgyvenome šį bandymą nužudyti. Mūsų gijimas buvo lėtas ir itin skausmingas“, – teigiama J.Skripal išplatintame pranešime.
„Kol bandau atsigauti nuo siaubingų pokyčių, paveikusių mane ir fiziškai, ir emociškai, stengiuosi gyventi šia diena ir noriu rūpintis tėčiu tol, kol jis pilnai atsigaus. Ateityje norėčiau sugrįžti į savo šalį“, – rašoma J.Skripal pranešime.
„Faktas, kad tam buvo panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga, šokiruoja. Mano gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis“, – J.Skripal sakė apie pasikėsinimą nužudyti.
Pasaulis nubaudė Rusiją
Kovo 4 d. Jungtinės Karalystės Solsberio mieste S.Skripalis ir jo dukra Julija buvo paveikti nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.
Jungtinė Karalystė Maskvai iškėlė ultimatumą: reikalavo pasakyti, ar buvusio agento žmogžudystę užsakė Kremlius, ar vyriausybė prarado Rusijoje pagamintos kovinės medžiagos kontrolę.
Maskva tokius kaltinimus griežtai neigia.
Rusų tiriamosios žiniasklaidos laikraštis „Novaja Gazeta“ kiek anksčiau atskleidė, kad 1995 m. vienas iš „Novičiok“ kūrėjų Leonidas Rinkas nuodingą medžiagą pardavė nusikalstamo pasaulio atstovui.
Atsakydama į Maskvos nenorą bendradarbiauti tiriant S.Skripalio apnuodijimą, Jungtinė Karalystė iš šalies išsiuntė 23 rusų diplomatus.
Su Londonu solidarizavosi 14 Europos Sąjungos valstybių, įskaitant Lietuvą, taip pat JAV, Kanada, Australija, Albanija, Makedonija, Moldova, Norvegija ir Ukraina.
Iš viso pasaulio šalys išsiuntė arba išsiųs 151 rusų diplomatą.