„Žemė!! Priešakyje Long Ailando ir Niurjorko žiburiai“, – trečiadienį prieš aušrą paskelbė G. Thunberg socialiniame tinkle „Twitter“.
Nė kiek anglies junginių neišmetančia lenktynine jachta plaukiančiai aktyvistei ir jachtos įgulai teko susigrumti su audringa jūra. Trečiadienio popietę jachta „Malizia II“ turėtų prisišvartuoti prieplaukoje Žemutiniame Manhatane.
Paauglė, prieš metus pradėjusi savo ekologinę kampaniją ir įkvėpusi tūkstančius savo bendraamžių daugelyje šalių, atsisakė skristi lėktuvu dėl šio transporto neigiamo poveikio aplinkai.
Kitą mėnesį ji turėtų pasakyti kalbą Jungtinių Tautų viršūnių susitikime klimato klausimais.
Jachtą „Malizia II“ valdo Pierre'as Casiraghi, velionio Monako kunigaikščio Rainier III ir Jungtinėse Valstijose gimusios aktorės Grace Kelly vaikaitis, ir vokietis buriuotojas Borisas Herrmannas.
Į dviejų savaičių kelionę jachta G.Thunberg leidosi rugpjūčio 14-ąją iš Anglijos pietuose esančio Plimuto.
Rugpjūčio 20 dieną G.Thunberg paminėjo pirmąsias savo „mokyklos streiko“ metines.
2018 metų rugpjūtį paauglė pradėjo piketą prie Švedijos parlamento, siekdama atkreipti parlamentarų dėmesį į būtinybę veiksmingiau kovoti su klimato kaita.
Greitai švedės pavyzdžiu pasekė daugybė moksleivių visame pasaulyje – taip susikūrė judėjimas „Penktadieniai už ateitį“.
„Malizia II“ yra 2015 metais pastatytas 18 metrų ilgio burinis laivas, aprūpintas itin šiuolaikiškais saulės elementais ir povandeninėmis turbinomis, tiekiančiomis jachtai elektrą.
Visgi ir ši kelionė neišvengė kontroversijų, kai B. Hermano atstovas spaudai Berlyno laikraščiui „Die Tageszeitung“ pareiškė, kad keli žmonės skris į Niujorką padėti sugrąžinti jachos į Europą. Pats vokietis taip pat grįš lėktuvu.
Tačiau „Malizia“ komandos vadybininkė tvirtino, kad jachtos kelionė nesukels jokio neigiamo poveikio aplinkai, o tie skrydžiai su ja nesusiję.
Pati G. Thunberg sakė kol kas nežinanti, kaip grįš į Europą.