Medicinos pareigūnai nurodė mėginantys skubiai susisiekti su kitais keleiviais, skridusiais kartu su ta moterimi.
Šis incidentas taip pat buvo pirmasis atvejis, kai buvo užregistruotas Šiaurės Amerikoje gyvenančio žmogaus užsikrėtimas ta pavojinga liga, spaudos konferencijoje sakė Kanados sveikatos apsaugos ministrė Rona Ambrose, tačiau pažymėjo, jog tai tebuvo „izoliuotas atvejis“.
„Noriu patikinti visuomenę, jog tai tėra izoliuotas atvejis ir kad rizika (užsikrėsti) H5N1 kanadiečiams labai maža. Nėra jokių įrodymų apie tvarų (viruso) perdavimą nuo žmogaus žmogui“, – aiškino ministrė
Auka, kuri neseniai grįžo po kelionės į Pekiną ir visais kitais atžvilgiais buvo sveika, gyveno vakarinėje lygumų provincijoje Albertoje, nurodė pareigūnai, pridūrę, kad neatskleis detalių apie jos tapatybę, kad apsaugotų šeimos privatumą.
„Esu čia, kad patvirtinčiau pirmąjį Šiaurės Amerikoje žmogaus (užsikrėtimo virusu) H5N1, dar vadinamu paukščių gripu, atvejį“, – sakė R.Ambrose, nurodžiusi, kad ta pacientė mirė sausio 3 dieną.
„Noriu patikinti visuomenę, jog tai tėra izoliuotas atvejis ir kad rizika (užsikrėsti) H5N1 kanadiečiams labai maža. Nėra jokių įrodymų apie tvarų (viruso) perdavimą nuo žmogaus žmogui“, – aiškino ministrė.
Šiuo virusu dažniausiai užsikrečiama tiesiogiai nuo paukščių, daugiausiai naminių. H5N1 žmonėms sukelia sunkią ligą, o mirtingumas nuo šios ligos siekia 60 procentų.
Minėta moteris blogai pasijuto gruodžio 27-ąją, skrisdamas namo į Albertos provinciją – jai pakilo temperatūra ir skaudėjo galvą. Pacientė buvo paguldytas į ligoninę sausio 1-ąją, kai jos būklė staiga pablogėjo – ji retkarčiais prarasdavo sąmonę.
Dar po dviejų dienų pacientė mirė.
Federalinė mikrobiologijos laboratorija, įsikūrusi Vinipego mieste Manitobos provincijoje, praeitą naktį nustatė, kad pacientė buvo užsikrėtęs virusu H5N1, ištyrusi mėginį, kuris buvo paimtas, kai ta moteris tebebuvo gyva.
Gydytojai sakė, kad pacientė keliavo su dviem kitais žmonėmis, kurie nesusirgo, tačiau dėl visa pikta bus stebimi 10 dienų – dvigubai ilgiau negu reikia pasireikšti ligos požymiams.
Albertos vyriausiasis medicinos pareigūnas Jamesas Talbotas sakė, kad velionė, viešėdama Kinijoje, nebuvo išvykusi iš Pekino į kitus tos šalies regionus, taip pat nesilankė jokiuose ūkiuose arba turguose.
H5N1 yra geriausiai žinomas iš tų virusų: nuo 2003 metų iki praeitų metų liepos juo užsikrėtė bent 633 žmonės, iš kurių 377 mirė
Kanados pareigūnai apie šį incidentą pranešė Kinijai ir Pasaulinei sveikatos organizacijai (PSO), tačiau sakė negalintys paaiškinti, kaip tas asmuo užsikrėtė. Manyta, kad Pekine paukščių gripo šaltinių nėra.
Žmonės yra imlūs paukščių gripo viruso linijoms H5, H7 ir H9, tačiau užsikrečiama daugiausiai per tiesioginį kontaktą su sergančiais paukščiais. Nei viena iš tų linijų dar nėra mutavusi, kad lengvai persiduotų nuo žmogaus žmogui, tačiau tokia galimybė kelia didžiulį nerimą epidemiologams.
H5N1 yra geriausiai žinomas iš tų virusų: nuo 2003 metų iki praeitų metų liepos juo užsikrėtė bent 633 žmonės, iš kurių 377 mirė.