Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiaurės ir Pietų Korėjos pradėjo derybas dėl karinės įtampos pasienyje mažinimo

Šiaurės ir Pietų Korėjų aukšto rango kariškiai ketvirtadienį pradėjo retas derybas dėl priemonių, turinčių sumažinti įtampą abipus smarkiai įtvirtintos sienos.
Kim Jong Unas
Kim Jong Unas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tikėtina, kad per paliaubas kaimelyje Panmundžome Šiaurės Korėjos pareigūnai sieks tvirtų Seulo patikinimų, kad Pietų Korėja neberengs bendrų karinių pratybų su Jungtinėmis Valstijomis.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas po antradienį įvykusio istorinio susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu pareiškė, kad sąjungininkai „geros valios“ vardan turėtų sustabdyti karines pratybas, kol vyks derybos dėl Pchenjano branduolinio nusiginklavimo.

Pietų Korėjos prezidentūra nurodė, kad tebesiaiškinama, ką D.Trumpas iš tikrųjų norėjo pasakyti ir kokie yra jo ketinimai. Vis tik pareigūnai pridūrė, kad sąjungininkai turėtų ieškoti įvairių galimybių „labiau paskatinti“ dialogą su Šiaurės Korėja.

Gynybos ministerija Seule pranešė, kad per kariškių derybas daugiausia dėmesio bus skiriama pastangoms įgyvendinti susitarimus, pasiektus per anksčiau šiais metais įvykusius Kim Jong Uno ir Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino susitikimus. Abu lyderiai pažadėjo imtis priemonių karinei įtampai mažinti ir karo grėsmei eliminuoti.

Ketvirtadienį pradedamos abiejų Korėjų kariškių diskusijos yra pirmosios nuo 2007 metų gruodžio šių šalių generolų lygio karinės derybos.

„Dėsime didžiausias pastangas, kad atneštume naują taikos epochą Korėjos pusiasaliui“, – prieš derybas žurnalistams sakė Pietų Korėjos generolas majoras Kim Do-gyunas.

Korėjos kariškiai gali tartis dėl reguliarių karinių pasitarimų ir tiesioginės telefono linijos tarp abiejų šalių kariuomenių aukšto rango pareigūnų įkūrimo. Tikėtina, kad taip pat bus aptartos pastangos susigrąžinti karių, dingusių ir galbūt žuvusių per 1950–1953 metų Korėjos karą, palaikus.

Moon Jae-inas susitiko su Kim Jong Unu balandį ir gegužę. Nors Pchenjanas pastaraisiais metais vykdė provokuojančius balistinių raketų ir branduolinius bandymus, abi šalys susitarė surengti įvairių lygių taikos derybų, įskaitant diskusijas dėl karo išskirtų šeimų narių susitikimų ir galimybės pasiųsti jungtinę sportininkų delegaciją į rugpjūtį Džakartoje vyksiančias Azijos žaidynes.

Abi Korėjos pusiasalio valstybės techniškai tebekariauja, nes 1950–1953 konfliktas buvo užbaigtas tik paliaubomis, o jokia taikos sutartis nebuvo pasirašyta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?