Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 09 26 /20:16

Šiaurės Korėja įspėja JT, kad atsidūrė ant branduolinio karo slenksčio

Šiaurės Korėja antradienį Jungtinėms Tautoms pareiškė, kad pusiasaliui gresia branduolinis karas dėl, jos nuo nuomone, Jungtinių Valstijų priešiškumo.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

Tą pačią dieną, kai JT generalinis sekretorius Antonio Gutteresas (Antoniju Guterišas) perspėjo dėl naujų branduolinio ginklavimosi varžybų, Šiaurės Korėja pareiškė, kad JAV veiksmai per pastaruosius metus priartino pusiasalį prie branduolinio karo slenksčio.

Šiaurės Korėjos ambasadorius Jungtinėse Tautose Kim Songas pasmerkė Pietų Korėjos veiksmus, kurių ėmėsi prezidentas Yoon Suk-yeolas (Jun Sukjolas) – konservatorius, siekiantis glaudesnio bendradarbiavimo su Vašingtonu ir istorine varžove Japonija.

„Dėl savo pataikaujančios ir žeminančios politikos, kai priklausoma nuo išorės jėgų, – sakė Kim Songas kalboje Generalinėje Asamblėjoje, – Korėjos pusiasalis atsidūrė pavojingoje padėtyje su neišvengiama branduolinio karo grėsme“.

Jis atkreipė dėmesį į neseniai sudarytą branduolinių klausimų konsultacinę grupę, per kurią Jungtinės Valstijos tikisi geriau integruoti savo branduolinius pajėgumus į Pietų Korėjos reguliariąsias pajėgas, o abi sąjungininkės aktyviau dalysis informacija ir planuos nenumatytus atvejus.

Kim Songas teigė, kad grupė yra „pasiryžusi suplanuoti, vykdyti ir įvykdyti prevencinį branduolinį smūgį prieš KLDR“, pavartodamas oficialaus Šiaurės Korėjos pavadinimo santrumpą.

„Dabar JAV pereina prie praktinio etapo, kai pirmą kartą per pastaruosius dešimtmečius dažnai siunčia strateginius atominius povandeninius laivus ir bombonešius su branduoliniais ginklais į Korėjos pusiasalį ir aplink jį, kad įgyvendintų savo grėsmingus ketinimus išprovokuoti branduolinį karą“, – sakė jis.

Šiaurės Korėja pasmerkė Jungtines Valstijas, Japoniją ir Pietų Korėją dėl kelių iššaukiančių raketų bandymų.

JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija ne kartą sakė, kad yra pasirengusi dialogui su Šiaurės Korėja be išankstinių sąlygų, tačiau Pchenjanas nerodė susidomėjimo darbinio lygio derybomis.

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) surengė tris istorinius asmeninius susitikimus su totalitarinės valstybės vadovu Kim Jong Unu (Kim Čen Unu), per kuriuos pavyko sumažinti įtampą, tačiau nepavyko pasiekti jokio ilgalaikio susitarimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?