Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiaurės Korėja Kim il Sungo šimtmečio proga planuoja palydovo paleidimą į kosmosą

Šiaurės Korėja pareiškė ketinanti paleisti į kosmosą raketą nešėją „Unha-3“ („Paukščių takas“), kuri į orbitą nugabens ryšių palydovą „Kwangmyongsong-3“ („Ryški žvaigždė“). Apie tai, remdamasi oficialia Šiaurės Korėjos naujienų agentūra KCNA, praneša AFP.
Šiaurės Korėjos raketos „Unha-2“ startas 2009-aisiais
Šiaurės Korėjos raketos „Unha-2“ startas 2009-aisiais / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip pažymima KCNA pranešime, raketos startas planuojamas tarp šių metų balandžio 12 ir 16 dienos ir bus skirtas pirmojo šios komunistinės šalies lyderio Kim il Sungo gimimo šimto metų jubiliejaus paminėjimui. Be to, pabrėžiama, kad šis kosminis skrydis yra skirtas tik taikiems tikslams.

„Reuters“ praneša, kad Šiaurės Korėjos planus jau pasmerkė Japonija, kurios vyriausybės atstovai pareiškė, jog raketos skrydis pažeis Jungtinių Tautų (JT) rezoliuciją, draudžiančią Šiaurės Korėjai atlikti ilgojo nuotolio balistinių raketų bandymus.

Paskutinį tokį palydovo paleidimą į kosmosą su raketa „Unha-2“ Šiaurės Korėja atliko 2009 metų balandį. Nors Šiaurės Korėja tada pareiškė, kad palydovas sėkmingai pasiekė numatytą orbitą ir transliavo į Žemę komunistines patriotines dainas, tačiau nepriklausomi stebėtojai šios žinios nepatvirtino.

Raketos „Unha-2“ paleidimas, nepaisant to, kad tąkart Šiaurės Korėja irgi deklaravo taikius tikslus, sukėlė tarptautinės bendrijos susirūpinimą. Šiaurės Korėja buvo apkaltinta tuo, kad jos kosminė programa – tai tik priedanga balistinių raketų, galinčių nešti branduolinį ginklą, bandymams.

JT Saugumo Taryba tada pasmerkė Šiaurės Korėjos veiksmus ir paskelbė, kad ši šalis pažeidė anksčiau priimtas JT rezoliucijas. Atsakydama į tai Šiaurės Korėja pareiškė pasitraukianti iš šešiašalių derybų dėl branduolinio nusiginklavimo ir išsiuntė iš šalies TATENA inspektorius.

BBC primena, kad dar šių metų vasarį Pchenjanas pasižadėjo nutraukti ilgojo nuotolio raketų bandymus. Tai buvo viena iš susitarimo, pagal kurį JAV atgabentų į Šiaurės Korėją 240 tūkst. tonų maisto produktų, sąlygų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai