Pastaruoju metu Pchenjanas atliko virtinę balistinių raketų bandymų, kuriuos pavadino taktinėmis branduolinėmis pratybomis, imituojančiomis oro uostų ir karinių objektų Pietų Korėjoje sunaikinimą.
Analitikai perspėjo, kad izoliuotas režimas baigė rengtis dar vienam branduoliniam bandymui.
Prieš pataikydamos į taikinius, sparnuotosios raketos, kurios skrenda daug mažesniame aukštyje nei balistinės raketos, todėl jas sunkiau aptikti ir perimti, trečiadienį virš jūros įveikė 2 000 km atstumą, pranešė oficialioji naujienų agentūra KCNA
Kim Jong Unas išreiškė „didelį pasitenkinimą“ bandymais pagerinti sparnuotųjų raketų kovinį veiksmingumą, kurios, pasak KCNA, jau „dislokuotos Korėjos liaudies kariuomenės daliniuose, skirtuose taktinėms branduolinėms raketoms valdyti“.
Šalies lyderis sakė, kad Šiaurės Korėjos branduolinės kovinės pajėgos yra „visiškai pasirengusios tikram karui“, ir teigė, kad šie bandymai yra dar vienas įspėjimas šalies priešams.
Šiaurės Korėja turi „toliau plėsti branduolinių strateginių ginkluotųjų pajėgų veiklos sritį, kad ryžtingai atgrasytų nuo bet kokios esminės karinės krizės ir karo krizės“, priduriama pranešime.
„Kim Jong Unas pabrėžė, kad turėtume sutelkti visas pastangas į nesibaigiantį ir spartėjantį nacionalinių branduolinių kovinių ginkluotųjų pajėgų vystymą“, – sakoma jame.
Jungtinės Tautos techniškai nedraudžia Pchenjanui bandyti sparnuotųjų raketų, tačiau visi balistinių raketų paleidimai pažeidžia sankcijas, ir paprastai apie juos praneša Seulas arba Tokijas. Nė vienas iš jų nepranešė apie trečiadienį atliktą bandymą.
2021 metų sausį vykusiame svarbiame partijos suvažiavime Kim Jong Unas svarbiausiu prioritetu paskelbė taktinių branduolinių ginklų – mažesnių ir lengvesnių ginklų, skirtų naudoti mūšio lauke – įgijimą, o šiemet pažadėjo kuo sparčiau plėtoti Šiaurės Korėjos branduolines pajėgas.
„Pastarasis bandymas reiškia, kad Šiaurės Korėja naudojasi taktiniais branduoliniais pajėgumais su sparnuotosiomis raketomis, kurias sunkiau aptikti, nes jos skrenda nedideliame aukštyje“, – naujenų agentūrai AFP sakė Korėjos nacionalinio susivienijimo instituto atstovas Hong Minas.
„Tai liudija, kad Pchenjanas gali sumontuoti branduolines kovines galvutes“, – sakė jis ir pridūrė, kad sparnuotųjų raketų skrydžio trajektorija taip pat gali būti netaisyklinga, todėl jas sunkiau perimti.