Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiaurės Korėja teigia išbandžiusi naują povandeninį branduolinės atakos droną

Šiaurės Korėja penktadienį pareiškė išbandžiusi povandeninį branduoliniu ginklu apginkluotą droną, galintį sukelti radioaktyvų cunamį, ir apkaltino JAV ir Pietų Korėją dėl neseniai vykusių bendrų jų pratybų, esą bloginančių saugumo padėtį regione.
Kim Jong Unas
Kim Jong Unas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA) pranešė, kad Pchenjanas šią savaitę surengė atsakomąsias pratybas, įskaitant naujos povandeninės branduolinių ginklų siuntimo sistemos bandymus.

„Šį branduolinį povandeninį atakos droną galima dislokuoti bet kurioje pakrantėje ir uoste arba prikabinti prie antvandeninio laivo“, – sakoma pranešime.

Ginklo paskirtis – „slapta prasiskverbti... ir sukelti itin didelio masto radioaktyvųjį cunamį... siekiant sunaikinti karinio jūrų laivyno smogiamąsias grupes ir pagrindinius priešo uostus“, priduriama jame.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas asmeniškai prižiūrėjo bandymus, pranešė KCNA.

Pchenjano laikraščio „Rodong Sinmun“ paskelbtose nuotraukose užfiksuotas besišypsantis lyderis ir tai, kas panašu į povandeninį sprogimą.

Agentūra taip pat pranešė, kad trečiadienį Šiaurės Korėja paleido strateginių sparnuotųjų raketų „su bandomosiomis kovinėmis galvutėmis, imituojančiomis branduolines galvutes“.

Tačiau analitikai suabejojo šiais teiginiais.

Pasak Seulo „Ewha“ universiteto profesoriaus Leifo Easley, galimybę, kad Pchenjanas turi „branduolinį ginklą galintį nešti povandeninį droną, reikėtų vertinti skeptiškai“.

„Pchenjano teiginiai apie naują ginklų sistemą nėra tas pats kaip patikimas pajėgumų demonstravimas“, – pridūrė jis.

JAV gyvenantis analitikas Ankitas Panda savo „Twitter“ žinutėje teigė, kad negalima atmesti galimybės, jog šis pranešimas buvo bandymas apgauti.

Nepaisant to, jis buvo šokiruojantis, naujienų agentūrai AFP sakė Pietų Korėjos privačios organizacijos „Sejong Institute“ ekspertas Cheong Seong-changas.

Jo teigimu, jei tai tiesa, sunku įsivaizduoti, kaip Seulas „galėtų atsakyti į tokį grėsmingą naują Šiaurės Korėjos ginklą, kuris (kaip teigiama) gali visiškai sunaikinti pagrindinius Pietų Korėjos uostus“.

KCNA pareiškimas taip pat rodo, kad „Pchenjanas yra kaip niekada pasirengęs bet kada panaudoti savo taktinius branduolinius ginklus“, AFP sakė tyrėjas An Chan-ilas.

„Akivaizdu, kad tai dar labiau sustiprina Kimo argumentus dėl jo būsimų branduolinių bandymų“, – teigė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs