A.Fordas gyveno kartu su kitais Šiaurės Korėjos studentais, tačiau jie, pasak studento, jį nuolat sekė ir niekada nepalikdavo vieno.
„Mes kartu praleisdavome daug laiko. Jie turėjo pakankamai laiko stebėti mane“, – sako studentas iš Belgijos, tapęs vienu pirmųjų studentų iš Vakarų, studijoms pasirinkusių Šiaurės Korėją.
Lyderių kultas
A.Fordas pasakojo, kad reikėjo laikytis atsargumo, jog netyčia neįžeistų šalies lyderio Kim Jong Uno šeimos atminimo. Nuo 1948 metų valdžią į savo rankas perėmusi šeima šalyje yra itin gerbiama ir garbinama.
Studento kambaryje, kaip įprasta Šiaurės Korėjoje, buvo pakabintas buvusio šalies vadovo Kim Il Sungo ir jo sūnaus Kim Jon Uno pavekslai, kuriuos A.Fordo kambario draugai itin kruopščiai prižiūrėjo – kiekvieną rytą nukabindavo ir nuvalydavo dulkes.
„Vieną dieną aš kambaryje į sieną mėčiau teniso kamuoliuką ir jis netyčia atsitrenkė šalia paveikslų“, – prisimena studentas.
Jo kambario draugas į tai sureagavo labai jautriai – paėmė kamuoliuką, išmetė jį pro duris ir pasakė, kad taip elgtis negalima.
Muzika apie tėvynę
Pramogos, susijusios su Vakarais, yra griežtai draudžiamos Šiaurės Korėjos valdžios. Muzika taip pat.
A.Fordas bandė kurso draugus supažindinti su reperio Eminemo muzika, roko grupės „Linkin Park“ kūryba, tačiau ši muzika jiems pasirodė beprasmė.
„Jiems prasminga muzika yra ta, kurioje dainuojama apie Šiaurės Korėją, valstybę, šeimą“, – sako Belgijos studentas.
Pramogos, susijusios su Vakarais, yra griežtai draudžiamos Šiaurės Korėjos valdžios. Muzika taip pat
Ebolą sukūrė CŽV
Visos šalyje skelbiamos naujienos iš pradžių pereina per Šiaurės Korėjos valdžios filtrą.
„Studentų bendrabutyje, kuriame aš gyvenau, visi tikėjo, kad Ebolos virusą sukūrė CŽV, o šis virusas buvo skirtas sunaikinti neįvardijami šaliai, tačiau CŽV prarado viruso kontrolę“, – įspūdžiais dalijasi A.Fordas.
Pasak jo, jis klausė studentų, ar šie tikrai tiki skelbiama informacija. „Taip, kodėl naujienų laidos turėtų mums meluoti?“, – į belgo klausimą atsakė Šiaurės Korėjos studentai.