15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Šiaurės Korėjos grasinimų metai

2014-ųjų pabaigoje Pchenjanas pagrasino, kad JAV sulauks pasekmių dėl „Sony“ filmo „Interviu“, kuriame nužudomas Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas. Šiaurės Korėja įsitikinusi, kad tai JAV valdžia stovėjo už filmo scenarijaus, pavadino ją „teroristine pamazgų duobe“, o JAV prezidentą Baracką Obamą palygino su beždžione atogrąžose. Tai – tik vyšnia ant šiemetinio Šiaurės Korėjos grasinimų torto.
Kim Jong Unas
Kim Jong Unas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ar pastarasis konfliktas dėl filmo gali tapti Pasaulinio karo pradžia? Ekspertai tuo stipriai abejoja – Pchenjanas neturi pajėgumų, kad įvykdytų savo grasinimus. VIen šiemet bene 3 kartus jis grasino ant Baltųjų rūmų numesti atominę bombą. „The Guardian“ primena, kam ir dėl ko 2014-aisiais dar grasino Šiaurės Korėja.

Kaimynams – dėl visko

Šiaurės Korėjos pietiniai kaimynai – populiariausias grasinimų taikinys, kurį būtų galima pasiekti artimojo ir vidutinio nuotolio raketomis.

Lapkričio mėnesį, įtūžusi dėl Jungtinių Tautų sprendimo dėl Šiaurės Korėjos kreiptis į Tarptautinį baudžiamąjį teismą dėl žmogaus teisių pažeidimų, Pchenjano naujienų agentūra KCNA išpublikavo 8 straipsnius, kuriuose grasinama prieš Pietų Korėją panaudoti branduolinį ginklą. 

Japoniją 2014 metais Šiaurės Korėja yra taip pat užsipuolusi – išvadino ją „politiniu pigmėjumi“ ir pagrasino jos laivus pasiųsti į jūros dugną.

Politikai įžeidinėjami asmeniškai

Kartais grasinimai yra nukreipiami į konkrečius asmenis. Gegužės mėnesį po oficialaus JAV vizito Seule, Šiaurės Korėja pietinės kaimynės prezidentę išvadino prostitute, kurią valdo jos suteneris B.Obama. Pastarasis buvo pavadintas „nedora juoda beždžione“.

Rugpjūčio mėnesį po bendrų JAV ir Pietų Korėjos karinių pratybų Šiaurės Korėja įtūžo ant JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry – jį išvadino vilku su siaubingu žibintiniu žandikauliu. 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas povandeniniame laive prie periskopo.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas povandeniniame laive prie periskopo.

Jungtinėms Tautoms – už „norą nuversti režimą“

Tarptautinės organizacijos taip pat neliko pamirštos. Prieš balsavimą dėl kreipimosi į Tarptautinį baudžiamąjį teismą, Šiaurės Korėja pagrasino JT suduoti branduolinį smūgį. Kai buvo nubalsuota dėl žmogaus teisių pažeidimų kreiptis į minėtą teismą, Pchenjanas tai pavadino politine provokacija, kuriai dirigavo JAV (nors iš tiesų tai inicijavo JT ir ES). 

Pchenjanas tuomet surengė masinius protestus savo šalyje, kuriuose buvo smerkiama organizacija. Šiaurės Korėja pareiškė, kad JT remiasi melagiais, kurie yra pabėgę iš šalies, ir kuriuos palaiko valstybės, norinčios nuversti Kim Jong Uno režimą.

Šiemet Šiaurės Korėja išleido ir savo ataskaitą, kurioje aiškinama, esą jos žmonėms užtikrinamos žmogaus teisės. Joje vėl buvo užsipultos JAV ir jos sąjungininkės, kurios esą „mirksta neapykantos Šiaurės Korėjos atžvilgiu liūne“. Pabėgėliai iš Šiaurės Korėjos buvo pavadinti padugnėmis, kurie išdavė savo tautą ir žmones.

Vienas keisčiausių dalykų, sukėlusių Pchenjano pyktį, – Kalėdų eglės.

JT Žmogaus teisių tarybos nepriklausomos tyrimų komisijos pirmininkas Michaelas Kirby taip pat buvo užsipultas dėl jo seksualinės orientacijos.

Dėl Kalėdų

Vienas keisčiausių dalykų, sukėlusių Pchenjano pyktį – Kalėdų eglės.

Pietų Korėjos krikščionių grupė paskelbė ketinanti pastatyti didelę šviečiančią instaliaciją vos už 5 kilometrų nuo sienos su Šiaurės Korėja. Pchenjanas tai pavadino prieš ją nukreiptos konfrontacijos simboliu, kuris skirtas sukelti milžinišką įtampą. Žinoma, vėl buvo pagrasinta „katastrofiškomis pasekmėmis“, jeigu planai bus įgyvendinti. 

Dėl balionų 

Pietų Korėjos aktyvistai kartkartėmis helio pripūstais balionais per sieną į šiaurę skraidina žinias apie pasaulį už diktatoriaus valdomos šalies ribų.

Pietų Korėjos gyventojai į balionus deda informaciją, higienos priemones, dolerius, DVD plokšteles, net mažus radijo aparatus, tokiu būdu bandydami parodyti kaimynams iš šiaurės, kas yra gerovė.

Šiaurės Korėja pareiškė, kad tai – karą provokuojantys veiksmai, o jų šaltinis bus „be gailesčio sutraiškytas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais