Šis balistinės raketos bandymas buvo jau 20-asis šiais metais ir trečias sėkmingas ICBM bandymas. Du pirmieji sėkmingi tokio tipo Šiaurės Korėjos raketų buvo įvykdyti liepą.
Naujausias raketos paleidimas verčia nuogąstauti, kad Šiaurės Korėja greitai turės karinį arsenalą, kelsiantį pavojų JAV žemyninei daliai.
Žemiau apžvelgiami reikšmingesni branduoliniai ir raketų bandymai, kuriuos šiais metais atliko Šiaurės Korėja.
Vasario 12-oji
Šiaurės Korėja surengė pirmą žinomą naujos vidutinio nuotolio balistinės raketos „Pukguksong 2“ bandymą. Paleista raketa buvo anksčiau sukurtos iš povandeninių laivų leidžiamos raketos sausumos variantas. Ši raketa naudoja kietąjį kurą, tad ji gali būti lengviau ir greičiau transportuojama bei paleidžiama be ilgai trunkančių pasiruošimų – kitaip negu skystus degalus naudojančios raketos.
Gegužės 14-oji
Šiaurės Korėja išbandė naują didesniojo vidutinio nuotolio raketą „Hwasong 12“ ir pareiškė, kad ji pajėgi nešti branduolinę kovinę galvutę. Raketa buvo paleista skrieti aukšta trajektorija, kad būtų sumažintas skrydžio atstumas ir nebūtų pataikyta į kurią nors kaimyninę šalį. Pasak Šiaurės Korėjos, jos raketa nuskrido 787 kilometrus ir pakilo į 2 111 metrų aukštį.
Gegužės 21-oji
Šiaurės Korėja atliko dar vieną raketos „Pukguksong 2“ bandymą ir vėliau paskelbė, kad raketa paruošta masinei gamybai ir dislokavimui. Raketa skriejo apie 500 kilometrų ir pasiekė 560 kilometrų aukštį, kol galiausiai nukrito į jūrą.
Liepos 4-oji
Šiaurės Korėja atlieka pirmą ICBM, pavadintos „Hwasong 14“, bandymą. Ši raketa irgi buvo paleista aukšta trajektorija.
Šiaurės Korėja teigė, kad „Hwasong 14“, esą galinti nešti branduolinę galvutę, pasiekė 2 802 metrų aukštį, per 39 minutes nuskrido 933 kilometrus ir nukrito į jūrą. Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas džiaugėsi sėkmingu bandymu ir pareiškė, kad tai buvo Šiaurės Korėjos „dovanėlė“ JAV Nepriklausomybės dienos proga.
Liepos 28-oji
Šiaurės Korėja antrąsyk išbandė „Hwasong 14“. Buvo paskelbta, kad raketa pasiekė 3 725 kilometrų aukštį ir nuskriejo 998 kilometrus, tuomet nukrito į vandenis netoli Japonijos krantų, tiksliai numatytoje vietoje.
Šiaurės Korėja sakė, kad bandymo tikslas buvo patvirtinti, kokį didžiausią atstumą gali nuskrieti raketa, esą galinti nešti „didelę, sunkią branduolinę galvutę“, taip pat išsiaiškinti kitus techninius aspektus.
Pasak Kim Jong Uno, šis naktinis raketos paleidimas rodo, kad šalis pajėgi nusitaikyti į „bet kurį regioną ar vietovę, bet kuriuo metu“ ir kad visa JAV žemyninė dalis tapo pasiekiama potencialiems Šiaurės Korėjos smūgiams.
Rugpjūčio 29-oji
Šiaurės Korėja pakeičia iki tol vykdytą aukšta trajektorija paleidžiamų raketų bandymų praktiką ir iš sostinės Pchenjano paleidžia vidutinio nuotolio raketą „Hwasong 12“, praskriejusią virš Japonijos ir nukritusią šiaurės Ramiajame vandenyne.
Pietų Korėjos kariuomenė pranešė, kad raketa nuskriejo apie 2 700 km atstumą ir buvo pakilusi į 550 kilometrų aukštį.
Bandymas atliktas praėjus kelioms savaitėms nuo Šiaurės Korėjos grasinimo paleisti kelias raketas „Hwasong 12“ JAV karinių bazių Ramiojo vandenyno saloje Guame link.
Kim Jong Unas raketos paleidimą pavadino „reikšminga įžanga“ Guamo sutramdymui ir paragino savo kariuomenę atlikti daugiau bandymų, nutaikytų į Ramųjį vandenyną.
Rugsėjo 3-oji
Šiaurės Korėja atliko šeštą ir iki šiol galingiausią branduolinio užtaiso bandymą. Pchenjanas teigė išbandęs vandenilinę bombą, kurią galėtų nešti ICBM. Šalis tvirtino, kad bandymas „visiškai pavyko“ ir kad tai yra dar vienas žingsnis kuriant ginklus, galinčius smogti bet kuriai JAV vietai.
Rugsėjo 15-oji
Šiaurės Korėja paleidžia dar vieną raketą „Hwasong 12“ praskrieti virš Japonijos ir nukristi Ramiajame vandenyne. Raketa nuskriejo apie 3 700 km ir tapo didžiausią atstumą įveikusia šios šalies paleista balistine raketa.
Kim Jong Unas pareiškė, kad Šiaurės Korėja artėja prie savo tikslo pasiekti karinių pajėgų „pusiausvyrą“ su JAV.
Lapkričio 29-oji
Pietų Korėjos kariuomenė pranešė, kad naujausia Šiaurės Korėjos raketa buvo paleista iš vietovės netoli Pchenjano. Ši ICBM nuskriejo 960 kilometrų ir pasiekė 4 500 km aukštį.
Anot JAV analitiko Davido Wrighto, tai rodo, kad raketa iš tikrųjų gali nuskristi apie 13 000 kilometrų, todėl galėtų lengvai pasiekti Vašingtoną ir kitas JAV žemynines teritorijas.
Šiaurės Korėja vėliau paskelbė panašią informaciją apie raketos skrydį ir teigė, kad ši nauja ir galingesnė ICBM, pavadinta „Hwasong 15“, gali nešti „itin didelę ir sunkią“ branduolinę galvutę.