Duodamas interviu JAV politikos naujienų portalo „The Huffington Post“ neseniai įkurtam tinklalapiui italų kalba, S.Berlusconi taip pat sakė, kad M.Monti per daug „keliaklupsčiauja prieš Vokietiją – hegemonišką valstybę, diktuojančią drausmės ir griežto taupymo taisykles kitoms Europos šalims“.
Buvęs vyriausybės vadovas kritikavo ir klaidas, padarytas įvedant eurą, tačiau pastebėjo, jog „dabar išeiti iš euro zonos būtų sunku“.
S.Berlusconi pažymėjo, jog yra vienintelė galimybė: įtikinti Berlyną, kad vien taupymo nepakanka, nes kitaip gresia „vieningosios valiutos galas ir Europos sugriovimas“.
M.Monti „pradėjo gerai..., tačiau, deja, kaip tik tuo metu, kai buvo reikalingas tiek taupymas, tiek augimas, kairieji padarė įtaką Monti vyriausybei“, buvęs premjeras sakė „The Huffington Post“.
S.Berlusconi, kuris retai rodėsi viešumoje po savo atsistatydinimo pernai lapkritį, kilus prieš jį nukreiptam maištui parlamente ir įsisiūbavus panikos bangai finansų rinkose, komentavo, kad M.Monti „pasirinko didinti mokesčius, užuot iš naujo įsukus gamybą“.
Buvusio premjero sąjungininkai jo partijoje „Laisvės tauta“ („Il Popolo della Liberta“ , PdL), kuri prastai pasirodė per vietos valdžios rinkimus ir yra krečiama vidinių rietenų, prašė, kad 75 metų verslo magnatas grįžtų vadovauti šiam judėjimui per ateinančiais metais vyksiančius visuotinius rinkimus.
S.Berlusconi sakė, kad pagrindinė centro kairioji Demokratų partija faktiškai „vetavo“ esmines reformas darbo rinkoje.
„Mes būtume norėję daugiau drąsos“, – teigė jis.
Tačiau S.Berlusconi taip pat nurodė nemanantis, jog būtų klaida laikyti M.Monti tikėtinu kandidatu per artėjančius rinkimus, nors šis ekonomikos profesorius ne kartą tvirtino ketinantis trauktis iš politikos ateinančiais metais.
„Ne, tai nebūtų klaida, tačiau norėdamas kandidatuoti pirmiausiai turi iškelti savo kandidatūrą. Palaukim ir pamatysim“, – sakė jis.