Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šimtai migrantų atnaujina savo keliones per Lamanšą į JK

Šimtai migrantų sekmadienį iš Prancūzijos nedideliais laiveliais perplaukė Lamanšo sąsiaurį ir atvyko į Jungtinę Karalystę, pranešė britų Gynybos ministerija.
Lamanšą kirtę migrantai
Lamanšą kirtę migrantai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nelegalių migrantų kelionės atsinaujino po 11 dienų trukusios pertraukos, kurią lėmė, kaip manoma, šiai kelionei nepalankūs orai, nors Jungtinė Karalystė paskelbė savo daug ginčų keliančius planus siųsti tokius prieglobsčio prašančius atvykėlius už tūkstančių kilometrų į Ruandą.

Šie daug žmogaus teisių gynėjų ir JK opozicijos kritikos sulaukę planai buvo pristatyti labai išaugus migrantų, kertančių vieną judriausių laivybos kelių, skaičiui.

Sekmadienį į JK atvyko 254 asmenys, o iš viso per šiuos metus šalį pasiekė beveik 7 tūkst. tokių atvykėlių – beveik triskart daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį, rodo britų naujienų agentūros „Press Association“ surinkti duomenys.

Pirmadienį į Doverio uostą pietryčių Anglijoje gelbėtojų kateriais ir pasieniečių laivais buvo atgabenta daugiau migrantų, perimtų Lamanšo sąsiauryje.

Panašu, kad nuo balandžio 20 iki 30 dienos nelegalių kelionių jūra migrantams teko atsisakyti dėl tuomet siautusio stipraus vėjo ir audringos jūros.

Iki 2019 metų tokių pavojingų migrantų kelionių joms netinkamomis valtimis buvo mažiau, tačiau vėliau skaičius labai išaugo. 2021 metais JK buvo registruoti 28 526 atvykėliai.

Pernai maždaug 90 proc. į šalį atvykusių migrantų buvo vyrai, iš jų trys ketvirtadaliai 18–39 metų amžiaus.

Tokia statistika didina spaudimą ministro pirmininko Boriso Johnsono vyriausybei, kurios rinkėjai nelegalią migraciją nurodo kaip vieną savo pagrindinių problemų.

Praėjusią savaitę parlamentas priėmė prieštaringai vertinamą Pilietybės ir sienų įstatymą, numatantį maksimalią įkalinimo iki gyvos galvos bausmę nelegaliai žmones gabenantiems asmenims už pagalbą neteisėtai migracijai.

Taip pat numatytos griežtesnės laisvės atėmimo bausmės nelegaliai į šalį patenkantiems asmenims. Tai kelia būgštavimų, kad įstatymas gali būti panaudotas prieš prieglobsčio prašytojus ir pabėgėlius.

JK karinis jūrų laivynas perėmė patruliavimo ir migrantų perėmimo kontrolę Lamanšo sąsiauryje.

Praėjusį mėnesį B.Johnsonas paskelbė daug kritikos sulaukusį planą siųsti visus nelegaliai į JK teritoriją patenkančius asmenis, taip pat ir jau atvykusius nuo sausio 1 dienos, į Ruandą, kol bus išnagrinėti jų prašymai.

Žmogaus teisių grupės ir migrantus remiančios labdaros organizacijos sukritikavo šį planą, o kai kurios organizacijos net grasina paduoti vyriausybę į teismą.

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra yra viena šiam planui nepritariančių organizacijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?