„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Singapūre nuteistas kalėti britas, parašęs knygą apie šioje šalyje vykdomas egzekucijas

Vienas nenuolankus 76 metų britas buvo nuteistas šešias savaites kalėti Singapūre už tai, kad įžeidė teismus, išleisdamas knygą, kritikuojančią čia vykdomas mirties bausmes.
Alanas Shadrake'as
Alanas Shadrake'as / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Alanas Shadrake'as  taip pat turės sumokėti 20 tūkst. Singapūro dolerių ( 39,1 tūkst. litų) už nepagarbą teismui knygoje, kuri buvo parašyta pagal vieno ilgamečio budelio, esą atėmusio gyvybę per tūkstančiui žmonių, atsiminimus.

Singapūre ankstesnis ilgiausias kalinimo už nepagarbą teismui terminas buvo 15 dienų.

Aukštojo teismo teisėjas Quentinas Lohas  pareiškė, kad ši bausmė taps pamoka kitiems, taip pat atmetė paskutinę akimirką pateiktą A.Shadrake'o atsiprašymą, vadindamas jį taktine gudrybe, kad bausmė būtų sušvelninta.

Malaizijoje ir Didžiojoje Britanijoje gyvenantis nepriklausomas žurnalistas A.Shadrake'as turės praleisti už grotų dar dvi savaites, jeigu nesugebės sumokėti baudos.

Be to, turės apmokėti 55 tūkst. dolerių (107,6 tūkst. litų) teismo išlaidų, tačiau teismas savaitei atidėjo nutarties vykdymą, kol kaltinamasis nuspręs, ar teikti apeliaciją.

Singapūro policija suėmė A.Shadrake'ą liepą, kai jis atvyko į miestą pristatyti savo knygos „Buvusio koriko prisiminimai: Singapūro teisingumas teisiamųjų suole“ („Once a Jolly Hangman: Singapore Justice in the Dock“).

Šioje knygoje rašoma apie Singapūre veikiančio Čangio kalėjimo buvusį vyriausiąjį budelį Darshaną Singhą, kuris, pasak autoriaus, per karjerą 1959–2006 metais pakorė apie tūkstantį vyrų ir moterų.
 

Singapūre mirties bausmė pakariant gali būti skirta už nužudymus ir narkotikų kontrabandą. Šis prieštaringai vertinamas egzekucijų metodas taikomas nuo tų laikų, kai Singapūras buvo britų kolonija.
 

Lapkričio 3 dieną paskelbtoje teismo nutartyje sakoma, kad A.Shadrake'as yra kaltas dėl savo teiginių, pateikiamų „apgaulingoje arba pasirinktinoje teisingų ir pusiau teisingų faktų, o kai kada paprasčiausių prasimanymų šviesoje“.

Teismo sprendimą skirti A.Shadrake'ui laisvės atėmimo bausmę griežtai pasmerkė Niujorke įsikūrusi žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ (HRW).

„Tai yra rimtas smūgis, kuris padarys stingdantį poveikį kitiems, nesutinkantiems su Vyriausybe arba jai neįtinkantiems“, – sakė HRW padalinio Azijoje direktoriaus pavaduotojas Philas Robertsonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų