Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sirijos pabėgėlių krizė: kurios šalys juos priima, o kurios atstumia?

Sirijos pabėgėlių krizė padalino pasaulį – tuo metu, kai vienos šalys skelbia sutinkančios priimti nuo karo baisumų bėgančius žmones, kitos atsisako tai daryti. Apie 4,1 mln. sirų pabėgo iš pilietinio karo draskomos tėvynės ir dabar ieško prieglobsčio kitose valstybėse. CNN pateikia skaičius, kur šie pabėgėliai yra dabar ir kokios šalys gali tapti jų naujaisiais namais.

Kitos Europos šalys

Kitose Europos šalyse Sirijos pabėgėliai pateikia vis daugiau prieglobsčio prašymų: nuo 2011 metų balandžio ir šių metų liepos 5 500 tokių prašymų sulaukė Ispanija, 14 100 Nyderlandai, 18 600 Austrija, 8 300 Šveicarija, 15 000 Bulgarija, o taip pat ir kitos šalys. 

Italija, kurios krantus dažnai pasiekia pabėgėlių laivai, iki liepos sulaukė 2 143 prieglobsčio prašymų. 

Graikija, kuri yra populiarus tarpinis taškas, keliaujant iš Turkijos į Balkanus ir Šiaurės Europą, vien šiemet sulaukė 250 000 pabėgėlių savo pakrantėse. Iki liepos mėnesio ji sulaukė 3 545 prieglobsčio prašymų. 

Ką daro Šiaurės Amerika? 

JAV: 1 500 persikėlėlių

Apie 1 500 Sirijos pabėgėlių buvo leista atvykti į JAV. Manoma, kad kitais metais jų skaičius išaugs. 

JAV Sirijos krizei spręsti skyrė daugiau kaip 574 mln. dolerių, arba 31 proc. visos paramos sumos. 

Kanada: 10 000 persikėlėlių 

Daugiau kaip 2 370 Sirijos pabėgėlių persikėlė į Kanadą nuo 2014 metų sausio, ir Vyriausybė pažadėjo, kad per trejus metus į šalį bus įleista 10 000 Sirijos pabėgėlių. 

Kiek pabėgėlių priima Persų įlankos šalys? 

Saudo Arabija: 0

Jungtiniai Arabų Emyratai: 0

Kuveitas: 0

Kataras: 0

Bahreinas: 0

Persų įlankos valstybės nėra pasirašiusios tarptautinių konvencijų dėl pabėgėlių teisių, kurias Vakarų valstybės ir didžioji dalis pasaulio šalių yra pasirašiusios. Nepaisant to, kad oficialiai jos nėra įsipareigojusios priimti pabėgėlių, tarptautinė bendruomenė, o ir patys šių šalių gyventojai gėdingu laiko tokį požiūrį. 

Šių šalių atstovai teisinasi, kad skiria daug pinigų pabėgėlių krizei spręsti. Jungtinių Tautų duomenimis, per 2,5 metų šios šalys šiam reikalui skyrė 500 mln. dolerių. 

Be to, šių šalių atstovai sako, kad nemažai Sirijos gyventojų jau dirba čia su laikinomis vizomis. Šios šalys taip pat nurodo į kitas valstybes, kurios niekaip nepadėjo Sirijos pabėgėliams. „Amnesty International“ pažymi, kad Rusija, Japonija, Singapūras, Pietų Korėja neskyrė jokios paramos Sirijos pabėgėliams. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos