Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Amnesty International“ žiniomis, per pastaruosius keturis mėnesius po saugumo pareigūnų sulaikymo žuvo 88 asmenys. Didžioji dalis iš jų buvo žiauriai kankinami.
Vienas iš jų – 43-ejų gydytas iš Alepo miesto. Vyras buvo suimtas gegužę po to, kai sugrįžo iš Jungtinių Valstijų. Vyro draugas BBC pasakojo, kad gydytojas mirė praėjus trims dienoms po suėmimo. „Jo genitalijos buvo sudarkytos, – sakė Hazemas Hallakas. – Visos kojos ir pėdos buvo nusėtos elektros šoko žymėmis.“
Tellas Kallakhas buvo vienas iš septynių vyrų, smerkusių režimą per gegužę vykusius protestus. Saugumo pareigūnai jį sulaikė praėjus dienai po šių protestų. Dar po dešimties dienų T.Kallakhas buvo miręs. Vyro veidas buvo taip stipriai subjaurotas, kad jo šeimos nariai vyro kūną atpažino tik iš tatuiruotės ant rankos.
Manoma, kad šiuo metu šalyje iš viso suimta 12–15 tūkst. žmonių.„Amnesty International“ turi kai kurių žuvusiųjų artimųjų padarytus vaizdo įrašus ir nuotraukas, kuriose įamžintos kankinimų paliktos žymės ant kūnų.
„Manoma, kad šiuo metu šalyje iš viso suimta 12–15 tūkst. žmonių, – BBC sakė Neilas Sammondsas. – Kankinimai Sirijoje paplitę daugybę metų, tačiau pastaruoju metu jie tapo daug žiauresni.“
Dešimt iš minėtų 88 žmonių buvo jaunesni nei 18 metų. Vienam iš jų buvo vos 15. Jis buvo sulaikytas balandį. „Išgirdau garsiai šaukiantį vaiką. Jis meldė pagalbos, – pasakojo Ibrahimas Jamalas, kuris taip pat buvo sulaikytas ir vėliau paleistas į laisvę. – Jie ginklu smogė į vaiko kaklą. Jis parkrito. Vėliau pareigūnai jo nugarą žalojo aštriu metaliniu kardu. Nuo žiaurių sumušimų paauglys galiausiai krito be sąmonės.“
Berniuko mirtis sukėlė Vakarų šalių pasipiktinimą ir paskatino įgyvendinti griežtesnes ekonomines sankcijas Sirijai. Tačiau net ir tai šalies režimui nepadarė jokios įtakos. Damaskas neslepia: savo priešus jis pasiryžęs naikinti visais įmanomais būdais.