Prognozuojama, kad temperatūrą visame pasaulyje ir toliau didins šiltnamio efektą sukeliančios dujos bei meteorologinis reiškinys „El Nino“.
Vidutinė trijų mėnesių iki gegužės temperatūra Japonijoje buvo 1,59 laipsnio Celsijaus aukštesnė nei įprastai, o tai – didžiausias skirtumas nuo 1898-ųjų, kai agentūra pradėjo panašius matavimus.
„Dėl visuotinio atšilimo tokios rekordinės temperatūros tampa vis dažnesnės, o ateityje, vykstant pasauliniam atšilimui, jų turėtų būti dar daugiau“, – teigiama išplatintame pranešime.
Agentūra nurodė, kad šį pavasarį aplink Japoniją esančiuose vandenyse užfiksuota vidutinė vandens temperatūra buvo trečia aukščiausia nuo 1982-ųjų.
Gegužę Jungtinės Tautos pareiškė, kad 2023–2027 metai beveik neabejotinai bus visų laikų šilčiausias penkerių metų laikotarpis.
Taip iš dalies yra dėl didėjančios tikimybės, kad artimiausiais mėnesiais išsivystys meteorologinis reiškinys „El Nino“, lemsiantis aukštesnę pasaulinę temperatūrą.
„El Nino“ – natūralus klimato reiškinys, dažniausiai siejamas su padidėjusia oro temperatūra visame pasaulyje, sausra kai kuriose pasaulio dalyse ir gausiomis liūtimis kitur. Praėjusį kartą jis pasireiškė 2018–2019 metais.
Pagal 2015 metų Paryžiaus susitarimą šalys sutarė pasaulinį atšilimą apriboti dydžiu, gerokai mažesniu už 2 Celsijaus laipsnius, palyginti su vidutine temperatūra 1850–1900 metais, o jei įmanoma – 1,5 Celsijaus laipsnio.
2022-aisiais vidutinė pasaulio temperatūra buvo 1,15 Celsijaus laipsnio didesnė už 1850–1900 metų vidurkį.
Šį pavasarį didžiąją Pietų ir Pietryčių Azijos dalį užklupo karščio bangos. Regione fiksuojami karščio rekordai, o pirmadienis Šanchajuje buvo karščiausia gegužės mėnesio diena per daugiau nei 100 metų.